Piłka nożna – Dusseldorf ogłusza Bayern z korektorem czasu przestoju

Piłka nożna - Dusseldorf ogłusza Bayern z korektorem czasu przestoju

Piłka nożna Piłka nożna – Bundesliga – Bayern Monachium przeciwko Fortuna Duesseldorf – Allianz Arena, Monachium, Niemcy – 24 listopada 2018 Dodka Lukebakio z Fortuny Dusseldorf świętuje pod koniec meczu z Robinem Bormuthem REUTERS / Michael Dalder

BERLIN (Reuters) – Dodi Lukebakio zakończył hat-tricka w przerwie, by zdobyć Fortuna Dusseldorf w niecodziennym 3-3 losowaniu u mistrza Bayernu Monachium w sobotę.

Wynik był dużym sukcesem dla promowanego Dusseldorfu, ale opuścił Bayern w szoku i bez wygranej w trzech meczach ligowych, po tym jak dwukrotnie prowadzili dwa gole.

Pozostawiło Bavarian piątym miejscu na 21 punktów, dziewięć za liderami Borussią Dortmund.

Niklas Suele dał gospodarzom przewagę w 17, a Thomas Mueller dodał kolejny gol trzy minuty później, ponieważ Bayern wyglądał, jakby chciał wygrać.

Ale Dusseldorfowi udało się strzelić 44 goli przez Lukebakio z jedyną szansą na zdobycie bramki w pierwszej połowie.

Mueller, walczący o formę przez drugi sezon z rzędu, przywrócił swoją dwumeczną przewagę na 58. z niskim strzałem ze wspaniałego podania Roberta Lewandowskiego.

Jednak Bayern ponownie nie zdołał zlikwidować gry, mimo posiadania około 75 procent posiadania, zanim Belg Lukebakio ponownie zdobył bramkę, aby zakończyć nerwowy finał.

21-latek złapał 93-minutową korektę, aby zwiększyć presję na pokonanego trenera Bayernu Niko Kovaca.