Piłka nożna – Brazylia nie wygrała w wygranym 2: 0 meczu z Arabią Saudyjską

Piłka nożna - Brazylia nie wygrała w wygranym 2: 0 meczu z Arabią Saudyjską

[ad_1]

RIYADH (Reuters) – Bramki pod koniec każdej połowy z Gabrielem Jezusem i Alexem Sandro dały Brazylii wygraną 2-0 nad Arabią Saudyjską w piątek w niezwykle przytłumionym występie pięciokrotnych mistrzów świata.

Piłka nożna Piłka nożna – International Friendly – Arabia Saudyjska przeciwko Brazylii – King Saud University Stadium, Rijad, Arabia Saudyjska – 12 października 2018 Omar Hawsawi z Arabii Saudyjskiej w akcji z brazylijskim Renato Augusto REUTERS / Faisal Al Nasser

Brazylia zdobyła 16 bramek w swoich czterech poprzednich zwycięstwach przeciwko Saudyjczykom, ale strona gospodarzy pasowała do gości, szczególnie w środku pola, przez większą część gry.

Piłka nożna Piłka nożna – International Friendly – Arabia Saudyjska przeciwko Brazylii – King Saud University Stadium, Riyadh, Arabia Saudyjska – 12 października 2018 Brazylijska Renato Augusto w akcji podczas meczu REUTERS / Faisal Al Nasser

Brazylia miała lepszą pierwszą połowę, a Jezus w końcu przełamał impas zaledwie dwie minuty po przerwie, kiedy przebiegł perfekcyjnie dośrodkowaną piłkę od Neymara i podciął piłkę do domu pod kątem.

Napastnik Neymar był ponownie najlepszym piłkarzem Brazylii, ale jego koledzy z drużyny rozczarowali go, ponieważ Arabia Saudyjska doszła do tego meczu w drugim okresie.

Gospodarze nie mogli jednak zdobyć gola i to spadło na Sandro, aby linia była bardziej realistyczna, kiedy w szóstej minucie zatrzymał się w domu Neymara.

Pokaz slajdów (8 obrazów)

Brazylia również nie pozwoliła sobie na dwie pozycje, a Saudyjski bramkarz Mohammed Al-Owais został odesłany na pięć minut po tym, jak VAR potwierdził, że pokonał piłkę poza polem gry.

"Jesteśmy świadomi, że musimy być lepsi, abyśmy mogli lepiej", powiedział Sandro. "Oczywiście klimat był wpływowy, mamy nowych graczy, którzy muszą się zmieścić, ale zasługujemy na gratulacje."

Kolejny mecz Brazylii jest przeciwko Argentynie w Jeddah we wtorek.

Argentyńczycy pokonali w czwartek 4: 0 w Iraku, aby przed trzecim meczem rozegrać swój niepokonany pojedynek od Mistrzostw Świata.