Piłka nożna – Argentyna z czterema bramkami zbyt silna dla Iraku w Saudyjczyku

Piłka nożna - Argentyna z czterema bramkami zbyt silna dla Iraku w Saudyjczyku

(Reuters) – Argentyna z łatwością pokonała Irak 4: 0 w towarzyskim meczu w Arabii Saudyjskiej w czwartek, a trzej gracze strzelili swoje pierwsze międzynarodowe gole dla dwukrotnych mistrzów świata, podczas gdy niemiecka Pezzella również znalazła sieć.

Piłka nożna Piłka nożna – Friendly International – Argentyna vs. Irak – Stadion Faisala bin Fahda, Rijad, Arabia Saudyjska – 11 października 2018 Irak Ali Faez w akcji z Argentyńczykiem Lautaro Martinez REUTERS / Waleed Ali

W Argentynie brakowało Lionela Messiego, który bierze urlop z międzynarodowej piłki nożnej i wystawił nowy wygląd, w tym jeden debiutujący zawodnik i dwaj inni zaczęli swój pierwszy start.

Piłka nożna Piłka nożna – Przyjazny miêdzynarodowy – Argentyna kontra Irak – Stadion Faisala bin Fahda, Rijad, Arabia Saudyjska – 11 paŸdziernika 2018 Argentyna Lautaro Martinez świętuje zdobycie pierwszego gola REUTERS / Faisal Al Nasser

Nowi chłopcy rzadko borykali się z partią Iraku, która broniła liczebnie, ale nie wykazywała większego zagrożenia w połowie przeciwnika.

Inter Mediolan, napastnik Lautaro Martinez, grając tylko swoją drugą grę dla reprezentacji narodowej, po piętnastu minutach wyprzedził Argentynę ze znakomitym wyprzedzeniem z dośrodkowania Marcos Acuna.

Roberto Pereyra podwoił prowadzenie po ośmiu minutach w drugiej połowie, kiedy zdobył bramkę na skraju pola karnego i trafił w prawą stronę po tym, jak otworzyła się przed nim iracka defensywa.

Pokaz slajdów (8 obrazów)

Obrońca Pezzella złapał trzecią ośmiominutową bramkę, kiedy wrócił do domu po rzucie rożnym na róg, a Franco Cervi dodał czwartego w kontuzji po szybkim ataku z pomocy.

"Nie było łatwo ich otworzyć, ale udało nam się, a my byliśmy cierpliwi i udało nam się zdobyć więcej bramek" – powiedział Pezzella.

Wygrana przeszła bez porażki Argentyny pod tymczasowym trenerem Lionelem Scaloni do trzech meczów.

Od przejęcia od Jorge Sampaoli po słabym występie Argentyny na Mistrzostwach Świata w Rosji, Południowi Amerykanie pokonali Gwatemalę i Irak i przyciągnęli Kolumbię, nie tracąc bramki.

Następna gra Argentyny odbędzie się we wtorek przeciwko rywalom z łuku w Brazylii w Jeddah.