Piłka nożna – Alcacer double pomaga Hiszpanii wygrać 4-1 wygraną w Walii

Piłka nożna - Alcacer double pomaga Hiszpanii wygrać 4-1 wygraną w Walii

CARDIFF (Reuters) – Hiszpania kontynuowała swój olśniewający start pod wodzą Luisa Enrique, wygrywając 4: 1 z Walią w towarzyskim meczu w czwartek dzięki dwóm golom Paco Alcacera, który wygrał trzecią prostą wygraną, ponieważ ich były menedżer Barcelony przejął dowodzenie .

Soccer Football – International Friendly – Walia przeciwko Hiszpanii – Principality Stadium, Cardiff, Wielka Brytania – 11 października 2018 Hiszpański Marc Bartra świętuje z kolegami z drużyny po zdobyciu czwartego gola. Akcje Images via Reuters / Andrew Couldridge

Alcacer kontynuował swoją nieokiełznaną formę, uderzając piłkę w górny róg w ósmej minucie na stadionie Principality Stadium, zdobywając piąty mecz z rzędu po siatce siedem razy w swoich ostatnich czterech wyjazdach dla Borussii Dortmund.

Kapitan reprezentacji Hiszpanii, Sergio Ramos, podwoił prowadzenie, wygrywając z 19-procentowym bramkarzem Suso, a napastnik Alcacer zdobył drugą po defensywie, przed półgodzinnym okresem.

Pokaz slajdów (9 obrazów)

Obrońca Marc Bartra, który podobnie jak Alcacer grał pod wodzą Enrique w Barca, zdobył swój pierwszy międzynarodowy gol z główką z rzutu rożnego w 74., 12-gim uderzeniu Hiszpanii pod nowym trenerem po pokonaniu Chorwacji 6-0 i Anglii 2: 1 w Lidze Narodów .

Walijski napastnik Sam Vokes dostał pocieszenie po stronie Ryana Giggsa w 89. minucie, kierując David Brooks poza bramkarza Kepa Arrizabalaga, który zastąpił Davida de Gea w drugiej połowie.

Walia była bez kontuzjowanego Realu Madryt Gareth Bale, choć obserwował z trybun i został uhonorowany na boisku po przerwie, aby zostać rekordowym strzelcem swojego kraju w marcu, kiedy to wyprzedził Iana Rusha z 28 bramek.

Problemy z kontuzjami u siebie pogorszyły się, gdy nastolatek Ethan Ampadu został zmuszony do startu w drugiej połowie.

Obie strony są w akcji Narodów Ligowych w przyszłym tygodniu z Hiszpanią gospodarzem Anglii w poniedziałek i Walią w Irlandii.