Pierwszy gol Rice'a na West Ham wystarczyłby, by zatopić Arsenal

[ad_1]

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – West Ham United przeciwko Arsenalowi – London Stadium, Londyn, Wielka Brytania – 12 stycznia 2019 West Ham's Declan Rice zdobywa swój pierwszy gol Akcja Zdjęcia przez Reuters / John Sibley

WEST HAM UNITED 1 ARSENAL 0

12 stycznia (Reuters) – Pierwszy gol Declana Rice'a dla West Ham United przyniósł jego stronie zasłużone pierwsze zwycięstwo w domu nad Arsenalem przez 13 lat w sobotę – młodzieńcze 48. minutowe uderzenie, które zapewniło 1: 0 zwycięstwo na londyńskim stadionie.

Arsenal rozpoczął karierę, a potem miał spore szanse po tym, jak został z tyłu, ale West Ham był dobry pod względem trzech punktów, ponieważ wpadli w sedno głównych nadziei Arsenalu.

Były pomocnik Arsenalu Samir Nasri, przebudowując swoją karierę w West Ham po wprowadzeniu zakazu dopingu, był w centrum wielu swoich najlepszych prac nad swoim debiutem w Premier League dla klubu.

To był czysty francuzik, który pozwolił 19-letniemu pomocnikowi Rice'owi, aby skręcił świetny strzał obok Bernda Leno.

Zwycięstwo popchnęło West Ham na ósme miejsce, przed resztą weekendowych meczów, a po trudnym menadżerze rozpoczynającym Manuel Pellegrini wydaje się, że zamienia West Ham w stronę zdolną do wyzwań dla europejskich miejsc.

Chilijczyk, który poprowadził Manchester City do tytułu, był zadowolony ze swojego dawnego piłkarza, Nasri, któremu dano głośną owację, kiedy został zastąpiony w połowie drugiej połowy.

"To był dobry występ Samira, utrzymywał on tempo przez 65 minut", powiedział Pellegrini dla Sky Sports. "Rozmawiałem z nim i powiedziałem, że jestem pewien, że może być graczem, którym był."

Ryż zdążył już ruszyć przed halftime, ale 19-latek stracił przytomność, gdy tylko nadarzyła się okazja.

Felipe Anderson dośrodkował w prawą stronę, a krzyż zobaczył, jak piłka ląduje u stóp Nasriego, który miał wizję, aby przesunąć piłkę do Rice'a, który skończył jak znakomity napastnik – szalenie świętując swój wielki moment ze swoimi kolegami z drużyny.

SPECJALNY MOMENT

"Nie mogę tego wyrazić słowami" – powiedział Rice przed swoimi urodzinami w poniedziałek. "Zazwyczaj wybrałem podanie, ale byłem w pudełku, więc pomyślałem, dlaczego go nie wziąć? Poszło w górnym rogu i pokonaliśmy Arsenal, więc jest to dla mnie szczególny moment. "

Napastnik Alexandre Lacazette miał podwójną szansę dla gości na początku, wymuszając rzut obronny od byłego bramkarza Arsenalu Łukasza Fabiańskiego, po czym odbił piłkę od bramki.

West Ham następnie przejął kontrolę, a Nasri przyciągnął szerokie ujęcie, a następnie wpuścił wpływowego brazylijskiego pomocnika Andersona, by wystrzelić nożem do stokrotek tuż obok słupka.

Na drugim końcu, 25-metrowy wysiłek Matteo Guendouziego przeleciał bardzo szeroko, ale Arsenal borykał się z wywieraniem stałej presji.

Pokaz slajdów (9 obrazów)

Po zdobyciu gola dla Ryana Arsenalowi udało się podnieść tempo, a Alex Iwobi i Pierre-Emerick Aubameyang zbliżyli się, ale West Ham przetrwał burzę i był godny zwycięzców.

Piąte miejsce Arsenalu nie udało się zdobyć po raz pierwszy w 21 meczach ligowych, a teraz przegrały kolejne mecze wyjazdowe. Mogli zdobyć sześć punktów za czwartym Chelsea, gdy w najbliższy weekend będą gospodarzami swoich londyńskich rywali.

"Nie narzucaliśmy się na grę, ale mieliśmy wystarczająco dużo (jakości) graczy, aby wygrać mecz" – powiedział menedżer Unai Emery.