Pavkov double daje szoku Red Star 2-0 zwycięstwo nad Liverpoolem

BELGRADE (Reuters) – Red Star Belgrade zapewnił sobie pierwszą wygraną fazy grupowej w Lidze Mistrzów po dwóch golach strzelonego przez napastnika Milana Pavkova, który pomógł serbskiej drużynie w pamiętnym zwycięstwie 2-0 nad przytłoczonym Liverpoolem w grupie C we wtorek.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Mistrzów – Faza grupowa – Grupa C – Crvena Zvezda – Liverpool – Rajko Mitic Stadium, Belgrad, Serbia – 6 listopada 2018 Crvena Zvezda's Milan Pavkov zdobywa swój pierwszy gol REUTERS / Marko Djurica

Rezultat pozostawił Liverpoolowi sześć punktów z czterech meczów i zmierzył się z trudną ścieżką do fazy pucharowej po porażce w kociołku stadionu Rajko Mitica Red Star.

Drugie miejsce Napoli (pięć punktów) uplasowało się na trzecim miejscu w Paryżu St Germain (cztery punkty) później we wtorek, a Liverpool pokonał obie drużyny w ostatnich dwóch rundach.

Red Star, którzy grają w obecnym formacie turnieju po raz pierwszy od wygrania Pucharu Europy w 1991 roku, również mają cztery punkty po porywającym występie.

Pavkov, niespodziewany starter z przodu, dał czerwoną gwiazdę 22-minutową przewagę, kiedy skierował się do domu z krawędzi pola 6 jardów za rogiem Marko Marin od prawej.

To nie więcej niż Red Star zasłużyła po otwarciu 20 minut.

Komorki do przodu El Fardou Ben Nabouhane zmusił bramkarza Liverpoolu Alissona Beckera do opuszczenia jego niskiego dysku z 25 metrów wokół słupka.

Alisson nie mógł jednak nic zrobić, gdy Marin wyskoczył zza zakrętu, a Pavkov podniósł się ponad swoje markery, aby rozpalić szalone uroczystości wśród żarliwego, liczącego 55 000 gości.

Atmosfera osiągnęła gorączkę siedem minut później, gdy Pavkov podwoił przewagę gospodarzy, wykonując strzał z 25 metrów w prawy róg sieci z dobrze pokonanym Alissona.

Liverpool, którego pomocnik walczył z bardziej agresywnymi przeciwnikami, stracił pozycję na linii środkowej, a Pavkov zrzucił z siebie Georginio Wijnalduma, by znaleźć czas i przestrzeń, by uwolnić niepowstrzymany strzał.

Mohamed Salah strzelił krótko po poprzeczce, aby podsumować słabą pierwszą połowę dla Liverpoolu, a Daniel Sturridge również nie wykorzystał wczesnej szansy dla gości, kiedy strzelił z baru z bliskiej odległości.

Salah nie wykorzystał dwóch dobrych szans w ciągu minuty dla Liverpoolu w połowie drugiej połowy, co zmusiło bramkarza drużyny Czerwonej Gwiazdy do odstawienia mediolańskiego Milana Borjana, po czym ogolił poza boisko słupkiem z pola karnego.

Wybitny Borjan ponownie zaprzeczył Salahowi z bliskiej odległości w 82. minucie, gdy Liverpool stłoczył presję, ale goście nie mogli znaleźć sposobu na zorganizowaną obronę Red Star.