Paris St. Germain po 4-1 trasie Czerwonej Gwiazdy

BELGRADE (Reuters) – Paris Saint Germain dotarł do 16 ostatnich lig Ligi Mistrzów we wtorek dzięki inspirowanemu występowi dzięki trzem atakom Neymara, Edinson Cavani i Kyliana Mbappe w wygranym 4-1 meczu z Red Star Belgrade.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Mistrzów – Faza grupowa – Grupa C – Crvena Zvezda przeciwko Paris St Germain – Rajko Mitic Stadium, Belgrad, Serbia – 11 grudnia 2018 Paryż Marines Germain w akcji z Crveną Zvezdą w Mediolanie Pavkov REUTERS / Marko Djurica

Wszyscy trzej napastnicy strzelali w zastraszającym klimacie na stadionie Rajko Mitica Red Star, a pomocnik Marquinhos również miał na celu zlikwidować wystawną salwę obrońcy Czerwonej Gwiazdy Marko Gobeljica.

Wynik podniósł francuskich mistrzów na czele grupy C, zdobywając 11 punktów z sześciu meczów, dwa przed Liverpoolem, który również zakwalifikował się dzięki zwycięstwu gospodarzy 1-0 nad Napoli, które pozostawiły ich przed włoską bramką.

Goście zdominowali pierwszą połowę w Belgradzie, a Cavani strzelił ich z przodu z 10-minutowym kranem z bliskiej odległości po tym jak Mbappe opuścił swój znacznik i wyrównał piłkę do napastnika Urugwaju.

Strona gospodarzy ledwo zdołała wydostać się z własnej połowy w fazie otwarcia, a livejre Neymar podwoił prowadzenie Paris St Germain w 40. minucie z indywidualnym celem najwyższej jakości.

Po zdobyciu piłki w pobliżu linii środkowej, Brazylijczyk posłał jednego z obrońców domu po drugim, rozłożonego na plecach, z shimmies i piorunami, po czym gładził piłkę obok bramkarza Milana Borjana.

Rozgrywany przez 55 000 kibiców, Red Star wyszedł z odnowionym celem w drugiej połowie i zbliżył się do El Fardou Ben Nabouhane, przed wspaniałą siatką Gobeljica.

Ale PSG postawił grę poza zasięgiem Red Star, mając dwie bramki na końcowych etapach, ponieważ strona główna zabrakło pary.

Marquinhos pochylił głowę obok Borjana w 74. minucie po tym, jak Angel Di Maria wykonał perfekcyjny rzut wolny, a Mbappe ukończył trasę z klinicznym zatrzymaniem czasu, aby zakończyć kolejną szybką przerwę.

Pomimo zderzenia z europejską konkurencją, zwycięzcy Pucharu Europy w 1991 r. Red Star otrzymali owację na stojąco od swoich zagorzałych kibiców po ostatnim gwizdku po kilku porywających występach w pierwszej kampanii Champions League.