Paco Alcacer uderza dwa razy, gdy Hiszpania przejeżdża przez Walię przyjaźnie

Pod wieloma względami było tak, jakby nigdy nie było ich daleko. Walia przyzwyczaiła się do jednostronnych porażek, gdy na stadionie w Principality Stadium odbyły się mecze domowe, a po powrocie na ziemię po nieobecności siedmiu i pół roku zostali pobici 4-1 przez drużynę Hiszpanii, która ledwo musiała się ruszyć z trzeciego biegu.

Związek Piłki Nożnej w Walii ma ochotę przyciągnąć większy tłum, niż mógłby wcisnąć się na stadionie w Cardiff City, ale większość z 50 232 osób wzięło udział w nadziei zobaczenia nieco większego oporu ze strony gospodarzy.

Hiszpania zadała obrażenia w pierwszych 29 minutach, a Paco Alcácer strzelił po obu stronach bramki Sergio Ramosa, aby zdobyć dziewięć bramek w pięciu meczach dla klubu i kraju od czasu dołączenia do Borussii Dortmund, wypożyczonej z Barcelony.

Marc Bartra dodał czwartą, zanim Sam Vokes w końcu dał fanom domu coś, o czym trzeba było krzyczeć w 89. minucie, wykonując wystawny krzyż na nogę od zastępcy Davida Brooksa.

Ryan Giggs i Luis Enrique na linii prostej (Getty)

Gareth Bale, obserwując z trybuny w czerwonym dresie, pozostaje wątpliwości, że na wtorkowym meczu ligowym przeciwko Irlandczykom w Dublinie i Walii menedżer Ryan Giggs również spocił się nad kondycją Ethana Ampadu, który spóźnił się w drugiej połowie po wydaje się ranić lewe kolano.

Walia skipper Ashley Williams również wydaje się mało prawdopodobne, aby pojawić się w początkowej XI na stadionie Aviva, choć z różnych powodów, został podłączony w przerwie po jednym z najbardziej niewygodnych doświadczeń jego 81-cap kariery.

Była to druga porażka dla Walii po ubiegłorocznej porażce 2: 0 Danii w Lidze Narodów. Szybkość rozpędzonego zwycięstwa 4: 1 nad Irlandią szybko się rozproszyła.

Ich zawodnicy wciąż brali udział w nowości gry pod zamkniętym dachem na stadionie Principality Stadium, gdy w ósmej minucie znaleźli się w bramce.

To była frustrująca noc dla Walii w niedzielę (Getty Images)

Uderzenie Wayne'a Hennesseya od rzuconego przez Suso krzyża padło u stóp José Gayà, a jego strzał z rzutu wolnego został uwolniony przez Saúla Ñigueza z Alcácera, który zwinął piłkę w lewym górnym rogu.

Ramos, wygwizdany tak samo radośnie, jak na Wembley w zeszłym miesiącu, ukarany beztrosko bronił się, by podwoić prowadzenie gości w 19. minucie. Dozwolony dryfować do pudełka nieoznaczonego za marzeniami Williamsa, skinął głową na rzut wolny Suso za Hennessey.

Bardziej przypadkowo obronił utalentowanego Alcácera swoją drugą bramkę siedem minut później, 25-letni volleying home klinicznie po tym, jak Harry Wilson przypadkowo przekierował wysoką piłkę prosto na swoją ścieżkę.

Ampadu zmierzył się z postem z rogu Wilsona, ale Walia była już w trybie ograniczania obrażeń na 10 minut przed przerwą, Giggs porzucając swój system 3-4-2-1 dla mocniejszego 4-4-1-1.

Sam Vokes przynosi Walii cel późnego pocieszenia (Getty)

Chris Gunter, zawodowy zawodowiec, przeniósł się do środkowego obrońcy wraz z Williamsem i powiedział, że to raczej ten drugi, a nie ten, który ustąpił miejsca Jamesowi Chesterowi po przerwie.

Luis Enrique czuł się na tyle pewny siebie, by wycofać Davida de Gea, Ramosa i Saúla. Przyznawałby także pierwszą czapkę dla pełnego obrońcy Wolves, Jonny'ego, który pojawił się przez ostatnie pół godziny.

Hiszpania nadal dominowała w drugiej połowie, a Suso zakręcił w lewą stopę, która ucałowała poprzeczkę Hennesseya.

Zastępca półfinałowy Barta należycie zaliczył 4-0 z 16 minutami, wykorzystując jeszcze bardziej nieuważne oznaczenie, by rzucić okiem w nagłówek z rogu Suso.

Suso odszedł od udziału w trzech asystach, aportując występ Sergio Asensio w 6-0 meczu z Chorwacją podczas finału Pucharu Świata.

Do wygranej walijskiej Hiszpania zaliczyła cztery bramki z tej okazji, ale Anglia Gareth Southgate, która w poniedziałek wyjeżdża do Sewilli w Lidze Narodów, została ostrzeżona.

Śledź niezależny sport na Instagramie, aby obejrzeć najlepsze zdjęcia, filmy i opowiadania z całego świata sportu.