Ostatnie strony: Jezus pokonał Papieża, gdy Man City wskrzesił ofertę na tytuł w Premier League

Premier League
Burnley 1 Manchester City 4

Manchester City wrócił na drugie miejsce w tabeli Premier League po pokonaniu Burnley 4-1 zeszłej nocy.

The Guardian donosi, że dwukrotni obrońcy Pepa Guardioli „wskrzesili” swój tytuł licytacyjny dzięki wygranej w Turf Moor. Nadal jednak wyprzedzają liderów ligi Liverpool o osiem punktów.

„Jezus pokonał Papieża”, mówi ostatnia strona gazety, a napastnik Man City, Gabriel Jesus, ma miarę bramkarza Burnley, Nicka Pope'a.

Brazylijczyk był „w świetnej formie”, dodaje Daily Star, kiedy rozświetlił pierwszą noc premiery Amazon Prime na żywo w Premier League.

Jezus otworzył wynik znakomitym strzałem w curling po 24 minutach i pięć minut po przerwie podwoił prowadzenie City salwą.

Olśniewający atak Rodri sprawił, że w 68. minucie 3-0. Zastępca Riyad Mahrez dodał czwartego, który miał trzy minuty do końca. Burnley zdobył pociechę w 89. minucie przez Robbiego Brady'ego.

Liverpool są dziś w akcji, gdy spotykają się z rywalami Merseyside Evertonem na Anfield. Zwycięstwo dla Czerwonych przywróci zdrową przewagę na szczycie.

Zapytany o szanse swojej strony na trzeci tytuł z rzędu, Szef miasta Guardiola powiedział sarkastycznie: „Tytuł się skończył – tak czytam. Nikt nie daje nam szansy, gotowe. Nie, nie wierzę w to.

„Nasz zespół jest stabilny i tego właśnie chcemy. Szczerze mówiąc, z dystansu, jaki mamy do Liverpoolu, szalenie byłoby pomyśleć o tytule. Chodzi o następną grę. ”