Ostatnie losowanie Ligi Europejskiej 32: Arsenal, Man Utd i Celtic jako zwycięzcy grup

[ad_1]

Bukayo Saka był gwiazdą Arsenalu, ponieważ strzelcy zremisowali 2: 2 w Standard Liege do czołowej grupy F w Lidze Europejskiej UEFA.

Saka cieszy się ze swojego przełomowego sezonu i zeszłej nocy 18-latek osiągnął nowe szczyty, zdobywając drugie miejsce w Arsenalu, aby zapanować nad niesamowitym powrotem zespołu z północnego Londynu.

Mając prawie zabezpieczone kwalifikacje do ostatnich 32 lat przed wyjazdem do Belgii, Arsenalowi odmówiono by przejścia do fazy pucharowej Ligi Europy tylko, gdyby stracili pięć lub więcej bramek.

W pierwszej połowie nie wydawało się to prawdopodobne, ale goście szybko stracili dwa gole po przerwie, ponieważ Liege skorzystała z kilku okrutnych odchyleń.

Alexandre Lacazette w 78 minucie strzelił gola dla strzelców z potężnym uderzeniem głową, a trzy minuty później Saka zwinął się w korektorze.

Wynik, powiązany z porażką Vitorii Guimaraes 3: 2 na Eintracht Frankfurt, oznaczał, że Arsenal zajął pierwsze miejsce w grupie F, dwa punkty przewagi nad Niemcami.

Opisując występ Saki jako „niesamowity”, dozorca Arsenalu, Freddie Ljungberg, dodał: „Jest niesamowitym talentem i można go było zobaczyć tutaj ponownie. Jego ostatnia piłka i ostatni kawałek są zawsze skuteczne i zawsze jest produkt końcowy w jego pracy. ”

Magic Mason

Manchester United miał również nastoletnią sensację, aby podziękować za awans do ostatnich 32, podczas gdy 18-letni Mason Greenwood strzelił dwa gole w prowadzonym przez jego drużynę meczu 0-0 AZ Alkmaar.

Bramki United pojawiły się w szalonym 11-minutowym okresie w drugiej połowie, kiedy zanotowali swoją największą wygraną w Europie od 2016 roku.

Bramka Ashley Young i kara Juana Maty zakończyły bieg, ale to Greenwood miał mruczącego menedżera Ole Gunnara Solskjaera.

„To właśnie robi” – powiedział Norweg. „Zrobi to na treningu – jest to dla niego po prostu naturalne, a im bliżej celu, tym bardziej niebezpieczny. To koszmar dla obrońców. ”

–––––––––––––––––––––––––––––––
Do analizy największe historie sportowe – i a zwięzłe, zrównoważone przejrzyj wiadomości z tygodnia – spróbuj Magazyn Tydzień. Rozpocznij okres próbny już dziś

Wilki, Strażnicy i Celtic także

Wilki naśladowały Man Utd, stawiając cztery gole bez odpowiedzi, wyprzedzając Besiktas, gdy zajęły drugie miejsce w grupie K, i podobnie jak Czerwone Diabły wszystkie ich gole osiągnęły grubą i szybką przerwę.

Hat-trick, Diogo Jota, strzelił swojego pierwszego gola w 57 minutach, drugi strzelił 63, a trzeci 68. Leander Dendoncker zdobył 3-0 w 67 minucie, gdy Wilki dały tureckiej drużynie drugą połowę.

Rangersi zostali u siebie w domu 1-1 dla Young Boys, dzięki czemu szkocki klub awansował do fazy pucharowej, wraz z rywalami Celtic, którzy przegrali w Cluj, ale pokonali już grupę E.

Szczegóły losowania w Lidze Europejskiej w ostatnich 32 latach

Arsenal, Celtic i Man Utd biorą udział w poniedziałkowym losowaniu jako rozstawione drużyny po wygraniu grup. 32 kluby zostaną podzielone na dwie pule, z których pierwsza obejmie 12 zwycięzców grupowych oraz cztery najlepsze drużyny z trzeciego miejsca z Ligi Mistrzów.

W drugiej puli – zawierającej Wolves and Rangers – znajdą się zdobywcy drugiego miejsca w Lidze Europejskiej oraz cztery kolejne drużyny z Ligi Mistrzów.

Zasady stanowią, że żaden klub z tego samego kraju nie może zmierzyć się ze sobą w ostatnich 32, więc Wilki nie muszą się martwić o remis United lub Arsenalu, podczas gdy między Celtic i Rangers nie będzie derby Old Firm.

Pierwsze mecze ostatnich 32 odbędą się w czwartek 20 lutego, a mecze drugiego etapu w czwartek 27 lutego. Rozstawione drużyny grają u siebie w drugich meczach.

Czas rozpoczęcia i zasięg telewizyjny

Losowanie ostatnich 32 Ligi Europy odbędzie się w poniedziałek 16 grudnia o godzinie 12:00 (GMT). Będzie na żywo BT Sport 1 i transmitowane na żywo Uefa.com.

W losowaniu bierze udział 12 zwycięzców grup i 12 zdobywców drugiego miejsca, a także osiem drużyn, które przeniosły się z Ligi Mistrzów po trzecim miejscu w swoich sekcjach.

Również w poniedziałek jest 16 Liga Mistrzów losowanie o 11 rano.