Osaka przechodzi test Sevastova, by dotrzeć do półwyspu Brisbane

(Reuters) – Naomi Osaka powiedziała, że ​​zdobycie tytułu mistrza Wielkiego Szlema pomogło jej przejść trudny test przeciwko łotewskiej Anastasji Sevastowej i awansować do półfinału Brisbane International w czwartek.

Tenis – Brisbane International – Finał rozgrywek ćwierćfinałowych – Pat Rafter Arena, Brisbane, Australia, 3 stycznia 2019 Japonia Naomi Osaka w akcji podczas meczu przeciwko Łotwie Anastasija Sevastova REUTERS / Patrick Hamilton

Japońska zawodniczka z Florydy walczyła z Sevastową, która przegrała w 33 minucie, ale po kilku mądrych słowach trenera Saschy Bajin pokonała kolejne dwa sety, aby wygrać 3-6 6-0 6-4. .

Mistrz US Open stracił tylko pięć punktów w drugim secie, a następnie przeliczył się przez decydującego.

"Być może sześć miesięcy temu nie byłbym w stanie tego zrobić (wróć)", powiedział mistrz USA Open Osaka.

"Nie jestem pewien, czy czułbym to samo – ale sześć miesięcy temu nie wygrałem turnieju w USA. Teraz wiem, co może potencjalnie przyjść dalej.

"Czuję, że teraz jestem naprawdę pewny siebie … więc nie jestem tak przerażony ani zagrożony … to była ważna wygrana. Trudniej mi grać przeciwko takim dziewczynom jak ona. "

Osaka powiedziała, że ​​gracze tacy jak Sevastova, którzy mieszają swoją grę, zamiast polegać wyłącznie na władzy, spowodowali jej problemy w przeszłości i że rady Bajina pomogły jej przegrupować się.

"Powiedział, że nie powinien się tak martwić. Uznała, że ​​gra naprawdę dobrze i nie mogłem nic na to poradzić ", dodał Osaka, który w półfinale zmierzy się z Lesią Tsurenko lub Anettem Kontaveitem.

"Musiałem poczekać na moją szansę i myślę, że to właśnie zrobiłem naprawdę dobrze w drugim secie."

W rywalizacji mężczyzn, rodak z Osaki, Kei Nishikori, pokonał Grigora Dimitrowa 7-5 7-5 w rewanżowym starcie roku w Brisbane.

Nishikori, chcąc pomścić swoją porażkę w tym meczu, odepchnął Dymitrowa w drugim secie, aby poprawić swój rekord wygranych w karierze przeciwko Bułgarowi do 5-1.

"Chcę wejść do pierwszej piątki. To mój kolejny cel … Myślę, że znowu gram w tenisa "- powiedział dziewiąty Nishikori z numer dziewięć.

Następnym dla Nishikori jest francuski Jeremy Chardy, który przeniósł się do ostatniej czwartki, pokonując japońskiego kwalifikatora Yasutaka Uchiyamy 6-4 3-6 7-6 (4).