Nowy wygląd Niemcy pokonują Rosję 3: 0 przyjazny

LEIPZIG (Reuters) – Niemcy wyglądają nowiutko, pokonując Rosję 3: 0 w meczu towarzyskim w czwartek, a wszystkie bramki pojawią się w pierwszej połowie, ponieważ chcą zakończyć swój annus horribilis pozytywnie.

Piłka nożna Piłka nożna – International Friendly – Niemcy vs. Rosja – Red Bull Arena, Lipsk, Niemcy – 15 listopada 2018 Rosja Georgi Dzhikiya w akcji z Niemcami Leroy Sane REUTERS / Matthias Rietschel

Leroy Sane, Niklas Suele i Serge Gnabry zapewnili zwycięstwo drużynie z zaledwie dwoma zwycięzcami Pucharu Świata 2014 w wyjściowym składzie – bramkarz Manuel Neuer i Matthias Ginter.

Niemcy wkrótce stracili szansę, Gnabry wysłał szybkiego Sane'a, a skrzydłowy Manchesteru City w ósmej minucie zdobył swój pierwszy gol międzynarodowy.

Obrońca Bayernu Monachium, Suele, również zdobył swój pierwszy gol w Niemczech, ponieważ nie został wyznaczony do gry w domu z 25 na rogu.

Rosjanie, gospodarze mistrzostw świata w tym roku, stracili kilku graczy przez kontuzje i rzadko zapuszczali się do przodu.

Gnabry okazał się strzelcem w 40. minucie, strzelając z wspaniałego Kai Havertza przez piłkę, aby pokonać silne otwarcie przez gospodarzy.

"Pierwsza połowa była naprawdę dobra, ponieważ pozwoliliśmy, aby piłka przetoczyła się i miała dużą kontrolę nad grą" – powiedział Loew reporterom.

"Dwa z naszych celów były wynikiem naprawdę dobrych kombinacji i mieliśmy dużo energii w naszej grze."

DOZEN SUBSTITUTIONS

W przytłumionej drugiej połowie gra była stale przerywana tuzinem podstawień.

Loew wytypował młodego startującego 11, który składał się tylko z dwóch graczy po 25, a na ławce zostawili doświadczonego Matsa Hummelsa i Thomasa Muellera. Zwycięzca Pucharu Świata Jerome Boateng nie został powołany, a Toni Kroos miał przerwę.

19-letni Havertz wraz z Sane'em i Timo Wernerem, obaj 22, byli nieustraszonym bólem w obronie Rosji, a 23-letni Gnabry również potwierdził swoją świetną formę w tym sezonie.

"Szybkość w naszym ataku była ważna w tej grze. Nie mieliśmy tego na Mistrzostwach Świata ", powiedział Loew na cześć swoich młodszych graczy, zwłaszcza Havertza.

"Jest bardzo dobry, biorąc pod uwagę jego wiek. Ma niesamowity przegląd gry i można go już zobaczyć na treningu. "

Pokaz slajdów (3 obrazy)

Niemcy, którzy w poniedziałek grają swój ostatni mecz w lidze narodowej z Holandią, mieli fatalny rok, awansując z Pucharu Świata w ich najwcześniejszym wyjeździe za 80 lat.

Udało im się zdobyć jeden punkt w trzech meczach Ligii Narodów i spadki w twarzach z Grupy 1 w Lidze A, a także po raz pierwszy odnieśli sześć porażek w ciągu roku.

Zostaną zdegradowani, jeśli nie pokonają Holendrów, ale mogą zostać pokonani w piątek, jeśli Holandia pokona Francję.