Novak Djokovic opóźnia atak Rogera Federera na setny tytuł ze zwycięstwem w półfinale Paris Masters

Novak Djokovic opóźniony Roger FedererAmbicje stuprocentowego tytułu zawodowego, gdy pokonał swojego wielkiego przeciwnika 7-6 (6) 5-7 7-6 (3) w epickim Paris Masters półfinał, który rozciągnął jego niesamowitą, niepokonaną grę na 22 mecze.

Na 47. spotkaniu pomiędzy dwoma wspaniałymi, uparty Djokovic po prostu odmówił bicia, kiedy po trzech ponurych godzinach po raz czwarty odniósł zwycięstwo nad Federerem.

Dało to Serbowi możliwość ponownego powrotu do świata numer jeden w poniedziałek, wygrywając rekordowy piątkowy tytuł paryski w niedzielnym finale przeciwko rosyjskiej Karen Khachanov, która wcześniej została zmiażdżona Dominic Thiem 6-4 6-1.

Djokovic, który narzekał na rywalizację z grypopodobnymi symptomami w swoich poprzednich meczach w tym tygodniu, wyglądał na dumnego i z ulgą, że odepchnął wspaniałe wyzwanie od Federera, który pojawił się blisko swoich władczych umiejętności.

Novak Djokovic zagra na Dominic Thiem w finale (Getty)

Jednak mimo tego, że jego serw nie został złamany jeden raz, nadal nie wystarczył 37-letniemu Szwajcowi, którego nerw nie zawiódł w antypucharowym finałowym tiebreaku, w którym popełnił podwójną winę i popełnił jeszcze dwa nieostrożne błędy związane z manewrem.

Federer chciał zostać drugim człowiekiem po Jimmy'm Connorsie, aby wygrać stuletnie profesjonalne tytuły tourne po 99. wygranej w Bazylei, ale szybko stracił przytomność.

20-krotny mistrz Wielkiego Szlema przegrał pierwszy set, mimo że osiągnął punkt zwrotny w remisie i miał Djokovica w kłopotach w ostatecznym secie, kiedy Serb otrzymał naruszenie kodu w 4-4 za odrzucenie swojej rakiety z obrzydzeniem po tym, jak Szwajcar zapisane dwa punkty przerwania.

Ostatecznie jednak, Federer, który uratował wszystkie 12 punktów przerwania w swojej drużynie, zobaczył, że jego odporność zakończyła się, gdy Djokovic przedłużył swoją karierę w karierze nad Szwajcarem do 25-22 po ich najdłuższym pojedynku w trzech setach.

Po raz pierwszy w ich 12-letniej walce Djokovic wygrał cztery pojedynki z Federerem, wyrównując bieg, który Szwajcarzy osiągali już u zarania rywalizacji.

Wcześniej Khachanov pokazał, dlaczego jest jednym z najwspanialszych młodych talentów w tenisie z potężnym zwycięstwem nad Thiem.

22-latek, 6 stóp 6-latek Rosjanin, który już w tym roku był właścicielem dwóch krytych twardych tytułów, przesunął się o krok od największego tytułu swojej kariery, miażdżąc austriackiego przyjaciela i partnera w 70 minutach.

"To był jeden z moich najlepszych meczów i cieszę się, że podnosiłem swój poziom, co pokazuje, że staję się lepszym graczem", powiedział Khachanov, który dotarł do pierwszego finału Masters 1000.

18-wieczny moskiewczyk pokonał trzeciego gracza w dziesiątce w kolejnych dniach, uderzając Alexandra Zvereva w kwaterze i wynegocjował ogromne seanse Johna Isnera w ostatnich 16 latach.

Thiem, numer ósmy na świecie, który w piątek zarezerwował swoje miejsce w finałach ATP, był niepomyślny i wydawał się poruszony głębokością i siłą skoczków Khachanova.

Co ciekawe, Austriak zobaczył swoją potężną serię złamaną pięć razy z rzędu przez Khachanov na końcu pierwszego seta i przez zaskakująco jednostronną sekundę.