North, Davies poprowadził Walesa, by wygrać ze Szkocją

CARDIFF (Reuters) – skrzydłowy Walia George North i środkowy Jonathan Davies strzelili kilka bramek, zdobywając w sobotnie zwycięstwo 21-10 zwycięstw nad rywalami z Sześciu Narodów w meczu otwierającym listopadową serię.

Rugby Union – Doddie Weir Cup – Walia przeciwko Szkocji – Stadion Principality, Cardiff, Wielka Brytania – 3 listopada 2018 Walia "Steff Evans w akcji ze szkockim Alexem Dunbarem, Adamem Hastingsiem i Fraserem Brownem REUTERS / Rebeccą Naden

Fullback Leigh Halfpenny wyrzucił trzy kary i nawrócił się, ponieważ Walia wykorzystała błędy od odwiedzających, by po raz pierwszy od 2012 roku zdobyć szóstą wygraną z rzędu.

Hooker Stuart McInally strzelił jedyną szansę dla Szkotów, którzy mieli dalsze okazje, ale nie mogli zepsuć zorganizowanej obrony domu.

Zwycięstwo zapewnia solidny, choć mało spektakularny, początek w walce z Walnym trenerem Warrena Gatlanda, który jest liderem Pucharu Świata w 2019 roku w Japonii.

Półpensja wyrzuciła trzy rzuty karne w trakcie otwarcia 20 minut, gdy sędzia Mathieu Raynal z Francji ukarał Szkocję za powtarzające się niedyskrecje w słabym początkowym kwartale.

Po tym, jak Szkocja odpowiedziała własną karą, zdobytą podczas pierwszego mola, Walencja przywróciła im przewagę terytorialną.

Piłka przesunęła się wzdłuż linii obrony, zanim Północ przebiła się przez hity w Szkocji Huw Jones i Alexa Dunbara, i powstrzymała kolejnego obrońcę, aby uzyskać świetny wynik indywidualny i jego 34. próbę.

Szkocja jednak zakończyła pierwszą połowę, jednak McInally wykorzystał przewagę, by zmniejszyć przewagę gospodarzy do 14-10 w przerwie.

Walia przejęła inicjatywę na początku drugiego okresu, kiedy Davies, grając swój pierwszy test w ciągu roku, wpadł w środek pomocy i nie poparł się linią, gdy szkocka obrona się rozpadła.

Walia została zredukowana do 14 graczy z 11 minutami, aby zagrać, gdy zastępcza dziwka Elliot Dee została ukarana za powtarzające się naruszenia ze strony drużyny i została wysłana do kosza.

Peter Horne pomyślał, że zdobył drugą próbę dla Szkotów, gdy zebrał kopnięcie za obroną Walii, ale funkcjonariusz ds. Meczów telewizyjnych orzekł, że zapukał w rozdaniu piłki, a Walii udało się wygrać.

Gatland zadebiutował w ostatnim locie Jarrod Evans, a Luke Morgan wykonał swój pierwszy test, choć ledwie dotknął piłki.

Zgłaszanie przez Nicka Saida; Edycja: Ken Ferris i Ed Osmond