Norrie do pierwszego finału ATP Tour w Auckland zmierzy się z Sandgrenem

FILE ZDJĘCIE: Tenis – Puchar Davisa – World Group Play Off – Wielka Brytania – Uzbekistan – Emirates Arena, Glasgow, Wielka Brytania – 16 września 2018 r. Brytyjski Cameron Norrie świętuje zwycięstwo w meczu z Uzbekistanem Sanjar Fayziev REUTERS / Russell Cheyne

(Reuters) – Brytyjczyk numer dwa Cameron Norrie osiągnął swój pierwszy finał ATP Tour po pokonaniu niemieckiego Jan-Lennarda Struffa 7-5 4-6 6-3 w ASB Classic w Auckland w piątek.

Norrie, który dorastał w Auckland i reprezentował Nową Zelandię przed zamianą lojalności wobec Wielkiej Brytanii w 2013 roku, uratował osiem z 10 punktów, z którymi zmierzył się w intensywnym półfinale przeciwko Struff, które trwało prawie dwie godziny.

23-latek przegrupował się po straceniu drugiego seta i zakończył z 17 asami, zamykając swoje miejsce w sobotnim decydującym pojedynku przeciwko amerykańskiemu Tennys Sandgren.

"Byłem bardzo, bardzo nerwowy w tym ostatnim meczu … trochę ciasno, ale wielkie podziękowania dla tłumu za to, że mnie przez to przeszedł", powiedział Norrie, który rozpocznie kampanię Australian Open przeciwko amerykańskiemu Taylorowi Fritzowi w przyszłym tygodniu.

"To takie wyjątkowe … To mój pierwszy finał i zrobić to również w domu, tak wiele dla mnie znaczy".

Sandgren wyprodukował pokaz kliniczny przeciwko niemieckiemu Philippowi Kohlschreiberowi, wygrywając 31 ze swoich 33 punktów pierwszej pomocy i zapisując wszystkie trzy punkty przerwania, aby odnotować 6-4 6-2 zwycięstwo.