Nishikori, Pliskova koronowany na mistrzów Brisbane International

(Reuters) – Japoński Kei Nishikori pokonał Daniila Miedwiediewa w finale Brisbane International w niedzielę, zdobywając swój pierwszy tytuł ATP w ciągu prawie trzech lat i dwunastej swojej kariery.

Tenis – Brisbane International – finał kobiet – Pat Rafter Arena, Brisbane, Australia, 6 stycznia 2019 r. Karolina Pliskova świętuje z trofeum po wygranym finale przeciwko Ukrainie Lesia Tsurenko REUTERS / Patrick Hamilton

Ubiegłoroczny finalista, Nishikori, który wygrał 6-4 3-6 6-2, zdobył 70 procent punktów w swoim pierwszym występie i przerobił pięć z 15 szans na break break, aby strzelić dziewiątą meczową porażkę w finale.

Dziewiątka z numerem dziewiątym Nishikori zaczęła powoli, kończąc 3-0 w secie otwierającym, ale zareagowała w typowo zdecydowany sposób, aby wygrać sześć z siedmiu następnych gier z wyprzedzeniem.

Miedwiediew uratował cztery punkty przerwania, aby zdobyć prowadzenie 3-2 w drugim secie przed przeciągnięciem meczu do decydującego, ale jego przeciwnik, który przegrał poprzednie spotkanie w zeszłorocznym finale w Tokio, nie miał być ponownie negowany.

Przełamując Miedwiediewa na prowadzenie 3-1 w trzecim secie, Nishikori utrzymał mocny czas, aby zapieczętować mecz w nieco ponad dwie godziny na swoje pierwsze trofeum od czasu wygranej w Memphis w lutym 2016 roku.

Wcześniej, były numer jeden na świecie Karolina Pliskova odskoczyła od seta i rozbił się, pokonując Lesię Tsurenko 4-6 7-5 6-2 i zdobywając tytuł kobiet po raz drugi.

Tsurenko zagrała w meczu na 5-3 w drugim secie, ale wysoki Czech wykorzystał całe swoje doświadczenie, aby pokonać pokonanego przeciwnika i odzyskać tytuł wygrany w Queensland Tennis Center dwa lata temu.

Ukrainiec stracił trochę czasu po tym, jak złamał kostkę podczas brania udziału w pierwszym meczu trzeciego seta i był bezsilny, by powstrzymać światową ósemkę przed szturmem na 12 tytuł kariery.

"Myślę, że dziś wszystko było przeciwko mnie … Czułem, że nie ma szans, abym mógł wygrać. Czułem się tak daleko od grania w dobry tenis dziś wieczorem ", powiedział Pliskova, który potrzebował rozmowy z trenerem Rennae Stubbs, by odzyskać panowanie nad sobą.

"Rennae powiedziała:" Jestem absolutnie pewna, że ​​możesz wygrać ten mecz ", co dało mi pewność siebie i przekonanie, że mogę to zrobić.

"Próbowałem trochę zmienić te rzeczy i wierzyłem, że dostanę szansę … Czułem, że z czasem mi lepiej".

Zwycięstwo oznaczało, że Pliskova dołączyła do Victorii Azarenki (2009, 2016) i Sereny Williams (2013-14) jako trzecia kobieta, która dwukrotnie wygrała Premier.

Pisanie przez Nicka Mulvenneya i Shrivathsa Sridhara, montaż przez Johna O'Briena i Christiana Radnedge'a