Niepowstrzymany: Liverpool Kloppa ma własną ligę

[ad_1]

Premier League
Liverpool 2 Sheffield United 0

Liverpool rozpoczął nowy rok, kończąc ostatni – kolejnym imponującym zwycięstwem.

Ich ostatnia wygrana, 2: 0 z Sheffield United zeszłej nocy, zwiększyła przewagę na szczycie Premier League do ogromnej liczby 13 punktów. Ludzie Jurgena Kloppa mają też do czynienia z tytułowymi rywalami.

Bramki na Anfield strzelił Mohamed Salah, który wykorzystał błąd George'a Baldocka po zaledwie czterech minutach, a Sadio Mane'a w połowie drugiej połowy.

Wyścig o tytuł

Z wyjątkiem spektakularnej implozji w drugiej połowie sezonu, tytuł należy do Liverpoolu, kończąc 30-letnie oczekiwanie Merseyside na największą nagrodę w angielskim futbolu.

Jednak ich najbliżsi rywale, Leicester City i Manchester City, wiedzą, że mają niewielkie szanse na odzyskanie deficytu, biorąc pod uwagę sposób, w jaki drużyna Klopp grała w tym sezonie.

Niepokonani The Reds zrzucili zaledwie dwa punkty z możliwych 60 w kampanii, ale ich błyszcząca forma rozciąga się również na poprzedni sezon.

Chłopcy z historii

Tak jak BBC Sport wyjaśnia, Liverpool zdobył miejsce w historii „jako jedna z wybranych grup drużyn, które pozostały bez zwycięstwa przez 365 dni w Premier League”.

Ostatni raz próbowali porażki w Premier League przeciwko Man City w dniu 3 stycznia 2019 r. Od tego czasu The Reds rozegrali 37 spotkań bez porażki, a ich jedyne krajowe porażki padły przeciwko Wilkom w Pucharze FA w ubiegłym sezonie i przeciwko Aston Villi w zeszłym miesiącu, kiedy drugi zespół smyczkowy przegrał remis w Pucharze Carabao.

Operacja niezwyciężona

W przeciwnym razie minęło 12 miesięcy nieskazitelnego sukcesu, a The Reds są teraz tylko trzecią drużyną Premier League, która przeszła rok bez porażki.

Arsenal był pierwszym, który uniknął porażki w 49 meczach w sezonie 2003-04, i Chelsea, od października 2004 do listopada 2005.

Kolejnym celem Liverpoolu z pewnością będzie naśladowanie Arsenalu i Preston North End (1888–1889) i stanie się dopiero trzecim klubem w historii angielskiej czołówki, która rozpocznie sezon bez porażki.

–––––––––––––––––––––––––––––––
Do analizy największe historie sportowe – i a zwięzłe, zrównoważone przejrzyj wiadomości z tygodnia – spróbuj Magazyn Tydzień. Rozpocznij okres próbny już dziś

Derby Merseyside

Następną częścią The Reds jest niedzielne starcie FA Cup z trzecią rundą z Evertonem, kolejne wyzwanie dla klubu, który rozegrał sześć meczów w trzech rozgrywkach w ciągu 17 dni (w tym finał Pucharu Świata w Katarze).

Jednak pomimo zniechęcającego harmonogramu Klopp nie ma wątpliwości, że jego drużyna będzie gotowa na test.

Powiedział: „Który skład wybiorę na niedzielę i nie wiem w tej chwili, czego potrzebujemy, ale jeśli chcesz przejść, musisz rzucić swoją duszę na boisko, ponieważ potrzebujemy cię w 100%.

„Nie wiem, jaki będzie skład, ale w tej chwili będzie dla nas najlepszy”.

Po niedzielnym meczu derbowym derbów Merseyside z Evertonem Liverpool powróci do rozgrywek Premier League w sobotę 11 stycznia, kiedy pojedzie do Tottenhamu.