Najważniejsze wydarzenia w Premier League: to nie było ładne, ale Jurgen Klopp chwali się odpornością Liverpoolu na budowanie dziesięciopunktowej przewagi

[ad_1]

Liverpool powiększył prowadzenie na szczycie tabeli Premier League do dziesięciu punktów po tym, jak przeszedł do zwycięstwa 2: 0 z dolną stroną Watforda i Leicester City, którzy zremisowali 1: 1 u siebie z Norwich City.

Mohamed Salah był architektem zwycięstwa The Reds, strzelając gola na krótko przed przerwą i ponownie w pełnym wymiarze godzin, gdy ich niepokonany sezon ligowy trwał.

Mieliby więcej, gdyby VAR nie wykluczył nagłówka Sadio Mane'a na spalonym, ale trzy punkty utrzymały Liverpool na dobrej drodze do pierwszego tytułu od 1990 roku.

„To nie była najładniejsza gra, ale jestem z tego powodu bardzo zadowolony” – powiedział menedżer Jurgen Klopp. „Na tym etapie musisz wykazać się odpornością i uważam, że to zrobiliśmy”.

Kanarki pokonują lisy

Leicester spodziewał się, że w sobotę zdobędzie dziewięć kolejnych ligowych zwycięstw na King Power Stadium, ale drugi z dołu Norwich okazał się nieugiętymi przeciwnikami, zdobywając cenny punkt.

Teemu Pukki umieścił Wyspy Kanaryjskie w połowie pierwszej połowy, ale Leicester wyrównał minuty później, gdy błąd bramkarza Tim Krul z Norwich spowodował, że trafił głową Jamiego Vardy'ego do własnej bramki.

Niemniej jednak brak zwycięstwa Leicestera osłabił ich nadzieje na złapanie Liverpoolu w drugiej połowie sezonu.

„Nie byliśmy na tym poziomie, ale udało nam się wrócić i zdobyć punkt”, zastanawiał się szef Leicester Brendan Rodgers.

„Wyglądało to jak jedna z tych gier. Kiedy grasz w zwycięskim biegu, wierzysz, że wygrasz każdą grę, ale oczywiście tak to nie działa. ”

–––––––––––––––––––––––––––––––
Do analizy największe historie sportowe – i a zwięzłe, zrównoważone przejrzyj wiadomości z tygodnia – spróbuj Magazyn Tydzień. Rozpocznij okres próbny już dziś

Rzeź miasta smutny Arsenał

Kevin De Bruyne zainspirował Manchester City do żenująco łatwej wygranej 3-0 z nazbyt okropnym Arsenalem.

Belg strzelił dwie piękne bramki w pierwszej połowie, a Raheem Sterling również wykorzystał katastrofalną obronę strzelców, gdy Sky Blues osiągnęło niewiarygodną przewagę 3: 0.

Poduszka z trzema bramkami pozwoliła City zamienić drugą połowę w treningowy trening przeciwko zdemoralizowanemu, zdezorganizowanemu i diabelskiemu arsenałowi.

Nikt nie ucieleśniał apatii bardziej niż Mesut Ozil, który źle zareagował na zastąpienie po anonimowym występie.

„To, jak zareaguje, zależy od niego, a my zajmiemy się tym później”, obiecał Freddie Ljungberg, menedżer-opiekun.

Broniący tytułu mistrzowie City pozostają na trzecim miejscu w tabeli, cztery punkty za Leicesterem i sześć punktów nad Chelsea, którzy są na czwartym miejscu.

Jeśli chodzi o Arsenal, zajmują dziewiąte miejsce na 22 punktach, tyle samo co Crystal Palace i Newcastle, którzy leżą tuż za nimi ze względu na gorszą różnicę bramek.

Po meczu przemawia szef Arsenalu Ljungberg wezwał zarząd klubu aby szybko podjąć decyzję, kto będzie kolejnym stałym menedżerem w Emirates.

Ljungberg powiedział: „Powiedziałem im [the board] muszą podjąć decyzję. Wszyscy jesteśmy tutaj, aby pomóc, ale [interim assistant manager] Za [Mertesacker] wykonuje inną pracę [managing the Arsenal academy] w tym samym czasie i robi wszystko, by pomóc.

„Muszę podziękować wszystkim pozostałym pracownikom za próbę włamania się, ale należy podjąć decyzję, abyśmy mieli takie same zasoby jak inne kluby”.

Chelsea i United wpadają w poślizg

Nędzna forma Chelsea nadal trwała na Stamford Bridge, kiedy przegrali 1-0 z Bournemouth, a Dan Gosling strzelił zwycięzcę dla gości w sześć minut.

Blues przegrał teraz cztery z ostatnich pięciu meczów ligowych, w wyniku czego zdobywa się pakiet pościgowy.

Zwycięstwo Sheffield United 2: 0 z Aston Villa przenosi Ostrza na siódme miejsce, cztery punkty za Chelsea.

Tymczasem Manchester United stracił szansę na zbliżenie się do dwóch punktów Chelsea, ponieważ w meczu z Evertonem mieli 1-1 w domu.

„Zasłużyliśmy na więcej”, jęknął obrońca United Harry Maguire, którego strona jest teraz szósta na 25 punktów. „Straciliśmy bramkę, która była wyraźnym faulem. Byliśmy rozczarowani przyznaniem tego rodzaju bramki, ale wróciliśmy do drugiej połowy. ”

Wilki wysłały paczki

Nieżyjący zwycięzca Jan Vertonghen odniósł zwycięstwo Tottenhamu 2: 1 w Wolves, kończąc ich gospodarze 11 meczem bez zwycięstwa w Premier League.

Lucas Moura strzelił znakomitego indywidualnego gola, aby dać Spursowi wczesną przewagę, ale Adama Traore wyrównał w sposób zdecydowany dla Wilków.

Ostatnie słowo padło na Vertonghen, gdy Spurs zajął piąte miejsce, trzy punkty mniej niż Chelsea, z którą spotkają się w niedzielę.

„Wiedzieliśmy, że gra będzie trudna”, powiedział szef Tottenhamu Jose Mourinho. „Wiedzieliśmy, że jeśli dotrzemy do ostatniej części, wiedzieliśmy, że możemy strzelić gola. Potem musieliśmy zamknąć drzwi na ostatnie pięć minut, trzy niesamowite punkty. ”

Derby M23: Crystal Palace vs. Brighton

W pozostałej części meczu 17 dnia meczu Crystal Palace i Brighton zmierzą się w Selhurst Park w poniedziałek wieczorem (19:45, na żywo) Sky Sports).

Geograficznie nie jest to zwykły mecz w derbach, ale zapytaj każdego fana Palace lub Brighton, której drużyny najbardziej nienawidzą, a odpowiedź jest inna.

Przewodnik po angielskiej piłce nożnej Paul Gerald mówi: „Nie są zbyt blisko siebie, ale grali dużo, a kiedyś w latach 70. istniała sprawa między menedżerem Brighton a fanami Palace, a rzeczy zostały rzucone, aw 2013 roku grał w barażach, a ktoś zadrapał w szatni Pałacu. Jestem poważny."