Najważniejsze wydarzenia i reakcje Ligi Mistrzów: Chelsea walczy z Ajaxem w szaloną noc na moście

Grupa Ligi Mistrzów H: Chelsea 4 Ajax 4

Doprawdy, gra dwóch połówek na Stamford Bridge, gdy Chelsea pokonała deficyt 3-1 w pierwszej połowie, aby zremisować 4-4 w ekscytującym pojedynku z Ajaxem.

Wynik pozostawia dwa kluby na siedmiu punktach, tyle samo co Walencja, która pokonała Lille 4-1, gdy grupa H z Ligi Mistrzów UEFA chce zejść na drugi plan.

„Trudno jest spojrzeć z perspektywy” – powiedział zadyszany Frank Lampard. „Przez lata miałem szalone noce, ale na spektakl to już tam jest”.

Pomijając fakt, że Ajax otrzymał dwie czerwone kartki, a Chelsea straciła dwie bramki samobójcze i strzelił dwie kary, ciężko jest kłócić się z oceną Lamparda.

Szef Chelsea dodał: „Biorąc pod uwagę wszystkie rzeczy, które moglibyśmy przeanalizować z powrotem, szaleństwo gry, przypuszczamy, że jesteśmy tu dla rozrywki, a każdy, kto to oglądał, musi powiedzieć, co to jest piłka nożna”.

Szaleństwo zaczęło się wcześnie, dokładnie w trzeciej minucie, kiedy Tammy Abraham umieścił piłkę we własnej siatce. Dwie minuty później Blues wyrównał się z miejscem karnym, gdy Jorginho wykorzystał faul Ajaxa na Christian Pulisic.

Ajax wrócił na prowadzenie w 20 minut, gdy Quincy Promes skierował piłkę do domu Hakima Ziyecha, a goście podnieśli się 3-1 w dziwnych okolicznościach, kiedy rzut wolny uderzył piłkę z Chelsea w twarz bramkarza Kepy Arrizabalaga i wrócił do siatki.

Walka bluesowa

Prowadzenie 3-1 zmieniło się na 4-1 dziesięć minut po przerwie, kiedy Donny van de Beek skapitulował w defensywnej obronie Chelsea, ale wydawało się to, że ożywiło gospodarzy.

Trzy bramki w ciągu 12 minut w drugiej połowie spotkania zapewniły im wyrównanie, gdy Cesar Azpilicueta, Jorginho i zastępca Reece James znaleźli się w siatce.

Napięcie wyraźnie dotarło do zawodników Ajax z Daley Blind i Joëlem Veltmanem, którzy odpadli, a Chelsea pomyślała, że ​​wykorzystali swoją przewagę liczebną, gdy Azpilicueta umieściła piłkę w siatce gości. Jednak VAR wykrył piłkę ręczną od Abrahama w składzie i bramka została odrzucona.

Za dużo błędów

„Powiedziałem, że w przerwie będzie to 3-3 lub 4-4”, powiedział Lampard, który opisał występ swojej drużyny w pierwszej połowie jako „mieszankę niechlujstwa i naszej złej fortuny”.

Dodał: „Wyglądaliśmy niebezpiecznie i czułem, że nabieramy rozpędu. Ogólnie nie jestem szczęśliwy, to jest Liga Mistrzów i popełniliśmy zbyt wiele błędów. ”

Wynik sprawia, że ​​grupa H jest intrygująco przygotowana na następny mecz Chelsea z Walencją 27 listopada, zanim zakończą swoją kampanię grupową, prowadząc Lille na Stamford Bridge 10 grudnia.

Liverpool wygrał, ale Barca zremisował

W innych wynikach Ligi Mistrzów Liverpool przeszedł na szczyt grupy E po pokonaniu Genk 2-1 na Anfield.

Dzięki remisowi Neapolu z Red Bull Salzburg 1: 1, the Reds są teraz o jeden punkt przewagi nad Włochami i są na dobrej drodze, aby zakwalifikować się do fazy pucharowej. Georginio Wijnaldum i Alex Oxlade-Chamberlain strzelili bramki dla posiadaczy, ale menedżer Jurgen Klopp przyznał, że jego strona „nie zakończyła naszych sytuacji w sposób, w jaki mogliśmy to zrobić”.

Zwyciężyły także Lyon i Borussia Dortmund, ale Barcelona była gospodarzem bezbramkowego remisu u siebie z Slavią Praga, po raz pierwszy nie udało im się zdobyć bramki na Camp Nou w 46 meczach. Wynik pozostawia ich na szczycie grupy F z ośmioma punktami, o jeden więcej niż Dortmund po wygranym 3: 2 meczu z Interem Mediolan.

Wyniki wtorkowej Ligi Mistrzów

• Grupa E: Liverpool 2 KRC Genk 1; Napoli 1 FC Red Bull Salzburg 1
  • Grupa F: Barcelona 0 Slavia Praga 0; Borussia Dortmund 3 Inter Mediolan 2
  • Grupa G: Zenit St Petersburg 0 RB Lipsk 2; Lyon 3 Benfica 1
  • Grupa H: Chelsea 4 Ajax 4; Valencia 4 Lille 1

Środowe mecze Ligi Mistrzów

Mecze rozpoczynają się o 20:00 (GMT), chyba że podano inaczej, a mecze są włączone BT Sport

• Grupa A: Paris Saint Germain vs. Club Bruges; Real Madryt 20:00 Galatasaray
  • Grupa B: Bayern Monachium vs. Olympiakos (17.55); Czerwona Gwiazda Belgrad vs. Tottenham Hotspur
  • Grupa C: Atalanta vs. Manchester City; Dinamo Zagrzeb vs. Szachtar Donieck
  • Grupa D: Lokomotiw Moskwa vs. Juventus (17.55); Bayer 04 Leverkusen vs. Atlético Madryt