Najważniejsze filmy z Ligi Mistrzów: Oxlade-Chamberlain zdobywa cudowną bramkę dla Liverpoolu i oszałamiającego Ajaxa

Grupa Ligi Mistrzów E: KRC Genk 1 Liverpool 4

Liverpool pokonał Genk 4-1 w Belgii w środę wieczorem, ale posiadacze Ligi Mistrzów nadal zajmują drugie miejsce w grupie E po wygranym 3: 2 meczu Neapolu z RB Salzburgiem.

Włosi są najlepsi w siedmiu punktach, o jeden więcej niż The Reds, i to, kto wyłoni zwycięzców grupy, prawdopodobnie zostanie zadecydowane, kiedy Liverpool będzie gospodarzem Napoli na Anfield 27 listopada.

Wół się pali

Architektem zwycięstwa Liverpoolu był Alex Oxlaide-Chamberlain. Nieobecny przez większość ostatniego sezonu z powodu kontuzji kolana, pomocnik Anglii strzelił dwa gole w Genk, w tym pyszne uderzenie zewnętrznym butem, które zahipnotyzowało zarówno kolegów z drużyny, jak i przeciwników.

„Gole Oxlade-Chamberlain były genialne i bardzo ważne” – powiedział menedżer Liverpoolu Jurgen Klopp. „Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, to był duży krok”.

Super niedziela

Sadio Mane i Mohamed Salah również znaleźli się w tabeli wyników, a gospodarze strzelili gola za późną pociechę dzięki Stephenowi Odeyowi.

Noc należała do Liverpoolu, który powrócił do zwycięskich sposobów po remisie 1: 1 w Manchesterze United w weekend.

Następną drużyną Kloppa jest Tottenham w niedzielę, a szef Liverpoolu nie może się doczekać, aby powitać ich na Anfield po ich ogromnym zwycięstwie we wtorek z Red Star.

„Właśnie mieliśmy dwie mecze wyjazdowe, które były trudne z różnych powodów” – powiedział. „Nie wiem, gdzie jesteśmy teraz, ale wiem, gdzie powinniśmy być w niedzielę.

„To odświeżony Tottenham… ale jesteśmy innym zespołem niż Red Star Belgrade, tak jak Tottenham różni się od Genk”.

Grupa H: Ajax 0 Chelsea 1

Chelsea oszołomiła Ajaxa zwycięstwem 1: 0 w Amsterdamie, dzięki czemu grupa H otworzyła się szeroko.

Michy Batshuayi strzelił jedynego gola w meczu, schodząc z ławki i wygrywając cztery minuty przed końcem.

Wynik oznacza, że ​​Ajax i Chelsea mają po sześć punktów z Walencją na czterech, po remisie 1: 1 z Lille, która ma tylko jeden punkt.

Klub z zachodniego Londynu gości stronę holenderską w dniu 5 listopada na Stamford Bridge.

Piękne dziecko bluesowe

Ajax miał swoje szanse, ale VAR odmówił uderzenia Quincy Promesa w pierwszej połowie na spalonym, a Edson Alvarez skierował się przeciwko stanowisku w drugiej połowie.

W przeciwnym razie The Blues wykonali dobrą robotę, przyjmując żądło od półfinalistów Ligi Mistrzów zeszłego sezonu.

Dla menedżera Chelsea Franka Lamparda wynik był potwierdzeniem jego determinacji w odbudowie składu Chelsea, wykorzystując młodszych zawodników klubu jako fundamenty.

„Młodzi gracze nadal są małymi dziećmi pod względem minut Ligi Mistrzów, więc był to dla nich ogromny test” – powiedział Lampard, który latem przejął stery na Stamford Bridge.

„Myślę, że dziś wieczorem możemy być podekscytowani. To jest plan. Nie ma dla nas teraz wymówek. To standard i nie możemy go porzucić ”.

• Grupa H: Ajax 0 Chelsea 1; Lille 1 Valencia 1

Filmy dzięki uprzejmości BT Sport: Wszystkie mecze Ligi Mistrzów UEFA są wyświetlane na żywo w Wielkiej Brytanii w dniu BT Sport