Nagroda Pereza daje zwycięstwo w pierwszej lidze Newcastle

3 listopada (Reuters) – NEWCASTLE UNITED 1 WATFORD 0

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Newcastle United w Watford – St James 'Park, Newcastle, Wielka Brytania – 3 listopada 2018 Piłkarze Newcastle United Fabian Schar i Paul Dummett świętują po meczu REUTERS / Scott Heppell

Newcastle United zakończyło sezon, pokonując Watford 1: 0 w St James 'Park, aby nagrać swoje pierwsze zwycięstwo w Premier League podczas jedenastej próby.

Ayoze Perez wylądował w 65. minucie z rzutu wolnego Ki Sung-yeung, aby zdobyć punkty i przenieść Newcastle ze strefy spadkowej na 17 miejsce.

Celem było pierwsze miejsce Newcastle u siebie od czasu przegranej 2: 1 z Arsenalem 15 września.

"Myślę [the win] był ważny dla wszystkich "- powiedział kierownik Rafa Benitez.

"Aby wygrać z dobrą drużyną z dużą pewnością siebie, wygrać w sposób, w jaki zrobiliśmy to z wszystkimi za drużyną – i przy trójce graczy z ławki i wnosząc wielki wkład – było bardzo pozytywne."

Kontrast między drużynami wchodzącymi do gry nie mógł być bardziej zdecydowany, gdy Watford cieszył się najlepszym startem w pierwszej linii, a Newcastle potrzebowało wygranej, aby odwrócić ich najgorsze.

Wynegocjowali nerwowe otwarcie, gdy walczyli z tempem Gerarda Deulofeu, a Watford miał kilka okazji do objęcia prowadzenia przed przerwą.

Adrian Mariappa zmarnował największą szansę Watforda, ciągnąc piłkę w lewą stronę, zanim Roberto Pereyra zbliżył się jeszcze bardziej, uderzając w poprzeczkę.

Ale Watford zdołał tylko jeden strzał na bramkę.

Newcastle, który stracił Yoshinori Muto, Jamaala Lascellesa i Jonjo Shelveya na kontuzjach przed upływem wyznaczonego czasu, stopniowo stawało się silniejszą stroną, chociaż potrzebowali świetnego bloku od Kenedy'ego, by odmówić zastępcy Watforda, Andre Grayowi, korektorowi.

Zgłaszanie przez Neila Robinsona; Edycja: Ken Ferris i Martyn Herman