Młodzi chłopcy ogłuszają Juventus z aparatem Hoarau

BERN (Reuters) – Dwa gole od napastnika Guillaume'a Hoarau doprowadziły Young Boys do szoku 2: 1 Ligi Mistrzów, wygrywając z Juventusem, który już był w kwalifikacjach w środę, aby odnieść zwycięstwo w Serie A po raz pierwszy od ponad roku.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Mistrzów – Faza grupowa – Grupa H – Młodzi chłopcy z BSC przeciwko Juventusowi – Stade de Suisse, Berno, Szwajcaria – 12 grudnia 2018 Młodzi chłopcy Guillaume Hoarau strzelają pierwszego gola z rzutu karnego REUTERS / Denis Balibouse

Cristiano Ronaldo opuścił kilka pierwszych szans na awans do Serie A i trafił na słupek, podczas gdy Paulo Dybala miał przerwę w bramce, pośród gniewnych protestów Juve.

Dybala, który w 80. minucie wycofał Juventus z powrotem do gry, myślał, że wyrównał strzałem z dystansu, ale został spalony na spalonym, kiedy Ronaldo skoczył na bramkę przed bramkarzem Marco Woelfli, ale nie nawiązać kontaktu.

Pomimo porażki Juventus, którego ostatnia porażka przegrał z Sampdorią w Serie A w listopadzie zeszłego roku, zajął pierwsze miejsce w Grupie H z 12 punktami, dwoma szefami Manchesteru United, którzy stracili w tym samym czasie w Walencji.

Szwajcarzy ukończyli rozgrywki, mimo że zdobyli pierwsze w historii zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Ronaldo zobaczył, że strzał został usunięty z linii przez Mohameda Ali Camara, a następnie wywiercił duży wysiłek na centymetry nad dalekim słupem, zanim Young Boys wyszedł z rzutu karnego na pół godziny.

Alex Sandro, który właśnie zastąpił kontuzjowanego Juana Cuadrado, stracił posiadanie Nicolas Moumi Ngamaleu w polu karnym, a następnie sprowadził gracza z Kameruny.

Bramkarz Juventusu Wojciech Szczęsny włożył rękę w karę Hoarau, ale odpadł z boiska.

Ronaldo znów nie trafił w bramkę, strzelając z rzutu wolnego, ale po uderzeniu Federico Bernardeschiego w mur uderzył.

Ngamaleu również ustawił drugi gol w 68. minucie, tym razem przesuwając ukośną piłkę do Hoarau, która wbiła się w Leonardo Bonucci i wykonała niski strzał w róg spoza obszaru.

Zastępca Dybali strzelił niską piłkę obok Woelfli z rzutu wolnego Ronaldo z 10 minut przed końcem, aby wrzucić Juventus z powrotem do gry.

Gdy Juve rzucił wszystko do przodu, Ronaldo skierował się na słupek z wąskiego kąta, po czym Dybala zobaczył, że jego bramka jest niedozwolona.