Mistrz Wozniacki do drugiej rundy z wygodną wygraną

MELBOURNE (Reuters) – Caroline Wozniacki rozpoczęła swoją obronę tytułu w Australian Open, wygrywając 6-3 6-4 zwycięstwo z belgijską Alison Van Uytvanck w pierwszej rundzie w poniedziałek.

Tenis – Australian Open – Pierwsza runda – Rod Laver Arena, Melbourne, Australia, 14 stycznia 2019. Dania Caroline Wozniacki w akcji podczas meczu z Belgią Alison Van Uytvanck. REUTERS / Kim Kyung-Hoon

Trzecie zdobyte Dane rozwaliło Van Uytvancka raz w każdym zestawie i powstrzymało jej niewymuszone błędy, by wygrać podstawową bitwę za godzinę i 33 minuty w pierwszym meczu wieczornej sesji w Rod Laver Arena.

Van Uytvanck rozpoczął przygotowania do rozpoczęcia pierwszego etapu pierwszego spotkania, ale Wozniacki obronił go z dużą ilością podań.

Wozniacki przerobił jej piąty punkt przerwania szóstej gry na prowadzenie 4-2 i zajął pierwszy set, kiedy jej przeciwnik wysłał serwis do siatki. W drugim secie przerwa była trzecią grą Wozniackiego i okazało się, że wystarczy.

"Myślę, że to był dobry mecz w ogóle. Byłem zaskoczony konsekwencją, którą miała. Myślę, że grała bardzo dobrze – powiedział Wozniacki reporterom.

"Naprawdę podbiła to swoją porcją, czuję się jak w drugim secie. Byłem po prostu szczęśliwy, że wygrałem. To nie było łatwe ".

24-letnia Van Uytvanck, która zajęła 52. miejsce, sprawiała kłopot Wozniackim z dobrze ukrytymi strzałami z rzutu, ale nie miała wystarczająco dużo, by zarejestrować swoje pierwsze zwycięstwo w Melbourne Park w swoim piątym występie zarówno w singlu, jak i deblu.

Były światowy Wozniacki, który walczy z reumatoidalnym zapaleniem stawów, był zadowolony, że mogła dotrzeć do strzałów w miarę postępu meczu.

"Na początku zaskoczyła mnie kilkoma kroplami, zwłaszcza gdy stała za linią podstawową i nie spodziewałem się tego" – dodał Wozniacki. "Wtedy byłem bardziej czujny.

"Byłem szczęśliwy z nawet kilkoma z nich. Mówiłem: "Och, wow, są naprawdę blisko sieci". Ja mówię: "Wow, naprawdę do nich dotarłem, uderzę to dobrze". Komplementowałem się na kilku z nich. "

Wozniacki zaplombował mecz z wygranym zwycięzcą w jej trzecim meczu, a następnie spotkał się ze Szwecją Johanną Larsson, która rozwijała się po zwycięstwie Wery Łapko z Białorusi, podczas gdy przegrywała 7-6 (5) 3-0.