Miranda wygrywa późnym zwycięzcą, gdy Brazylia pokonała Argentynę 1: 0 w przyjaznej atmosferze

JEDDAH (Reuters) – Bramka z rzutu wolnego od Mirandy dała Brazylii wygraną 1: 0 nad południowoamerykańskimi rywalami Argentyną we wtorek, w faulowanym meczu towarzyskim w Arabii Saudyjskiej.

Piłka nożna Piłka nożna – Międzynarodowe Friendly – Brazylia kontra Argentyna – Król Abdullah Sports City, Jeddah, Arabia Saudyjska – 16 października 2018 Brazylijska drużyna Neymar, Roberto Firmino i członkowie drużyny świętują z trofeum po meczu REUTERS / Waleed Ali

Centralny obrońca podbił na bliskiej pozycji, aby pokonać bramkarza Argentyny Sergio Romero na rogu Neymaru i wygrał w pierwszym meczu, decydując się na grę, która miała przejść do kar w celu ustalenia zwycięzcy.

"Strzelenie gola przeciwko Argentynie jest zawsze satysfakcjonujące i zawsze ekscytujące" – powiedziała Miranda.

Argentyna jest jedną z dwóch drużyn, która pokonała Brazylię, odkąd Tite przejął obowiązki trenera w 2016 roku, ale bez Lionela Messiego, który bierze urlop z międzynarodowego futbolu, rzadko niepokoili swoich sąsiadów meczem derbowym nazwanym Superclasico.

Rozgrywka rozgrywała się w upale w mieście króla Abdullaha, a warunki przyczyniły się do rozpoczęcia walki, w której brało udział 35 fauli, z których 21 zostało przyznanych Brazylii.

Piłka nożna Piłka nożna – Międzynarodowe Friendly – Brazylia v Argentyna – Król Abdullah Sports City, Jeddah, Arabia Saudyjska – 16 października 2018 Brazylijska Miranda świętuje po meczu REUTERS / Waleed Ali

Miranda powinna była zwiększyć Brazylię o 1: 0 w 28. minucie, kiedy to Casemiro spadł na niego kilka metrów od bramki, ale jego zderzenie zostało zablokowane przez Nicolasa Otamendiego.

Paulo Dybala podszedł bliżej z rzutu wolnego dla Argentyny tuż za skrzynką, a Leandro Paredes obserwował, jak długi dystans osiągnął już na początku drugiej połowy.

Argentyna poprawiła się znacząco po przerwie, ale Brazylia miała jeszcze większe szanse, a Romero odpierał ostrą salwę z Arthura po 70 minutach, a Casemiro prawie pokonał zwycięzcę z siedmiominutowymi strzałami, aby tylko zobaczyć jego wygięty rzut wolny.

"Zespół czuje się zmęczony w drugiej połowie, ale myślę, że zdominowaliśmy naszych przeciwników, graliśmy dobrze i osiągnęliśmy cel na samym końcu" – powiedział Filipe Luis z Brazylii.

"Oczywiście nasza drużyna jest lepsza niż ich, my utrzymujemy ten sam skład od lat i są w trakcie odnawiania, ale nie zauważasz tego tak bardzo w klasycznym stylu, to co zauważysz, to ich walka", mówi Atletico. Dodał obrońca Madrytu. "Ale myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo."

Klęska była pierwszą w czterech meczach dla Lionela Scaloni, tymczasowego trenera, który zastąpił Jorge Sampaoli po Mistrzostwach Świata w Rosji.

To rozszerza bieg Brazylii do czterech zwycięstw w czterech meczach, odkąd zostali wyeliminowani z Pucharu Świata w ćwierćfinale Belgii.