Menadżer Manchesteru United Jose Mourinho oskarżył FA o przekleństwo na kamerę telewizyjną

Jose Mourinho został obciążony przez Związek Piłki nożnej za rzekome używanie niewłaściwego języka Manchester United powrócić zwycięstwo Newcastle United.

Mourinho pojawił się przysięgać po portugalsku na kamerę telewizyjną, gdy opuszczał boisko na Old Trafford, kilka minut po tym, jak wygrał późno zwycięzca Alexis Sanchez.

Menedżer United znalazł się pod rosnącą presją w godzinach przed wizytą Newcastle, z raportami twierdzącymi, że straci pracę w ciągu następnych dni, niezależnie od wyniku.

Oświadczenie FA brzmi: "Jose Mourinho został oskarżony po meczu Manchester United z Newcastle United w dniu 6 października 2018 roku.

"Zarzuca się, że jego język pod koniec utworu, uchwycony przez materiał audiowizualny, był obraźliwy i / lub obraźliwy i / lub niewłaściwy."

Mourinho ma czas do 18:00 w piątek, aby odpowiedzieć na szarżę, co może skutkować nałożeniem grzywny lub zakazu na poziomie drużyny.

United przegrywał 2: 0 z Newcastle z 20-minutowym pozostaniem, ale po to, aby wykonać niezwykły obrót dzięki golom Juana Maty, Anthony'ego Martiala i Sancheza.

Mourinho rzekomo wyładował swoje frustracje po ostatnim gwizdku, wypowiadając słowa "fodas filhos de puta" – "f *** off, synowie b ******" – w kamerę, machając małym palcem.

W wywiadach przeprowadzonych po meczu Mourinho twierdził, że jest przedmiotem "polowania na ludzi" i skarżył się na "niegodziwość" w piłce nożnej.

Śledź niezależny sport na Instagramie, aby obejrzeć najlepsze zdjęcia, filmy i opowiadania z całego świata sportu.