Mbappe ratuje Francuzów w meczu 2: 2 z Islandią

GUINGAMP, Francja (Reuters) – Francja, zastępca Kylian Mbappe, opracował dwa późne gole, aby uratować 2-2 remis przeciwko Islandii i zaoszczędzić rumieńców mistrzów świata w ich przyjaźni w Guingamp w czwartek.

Piłka nożna Piłka nożna – Przyjazny Mię dzynarodowy – Francja – Islandia – Stade Miejski de Roudourou, Guingamp, Francja – 11 października, 2018 Francja Kylian Mbappe obchodzi pierwszĘ … gole zdobytego przez Islandczyka Holmara Orna Eyjolfssona z golem REUTERS / Stephane Mahe

Strona gospodarzy miała lwią część posiadania i stworzyła wiele dobrych możliwości strzeleckich, ale Islandia, pokonując 6: 0 i 3: 0 w dwóch ostatnich meczach ze Szwajcarią i Belgią, wciąż zdołała objąć prowadzenie w półgodzinnej kolejce .

Alfred Finnbogason obalił obrońcę Kimpembe w pobliżu flagi na rogu, po czym przedarł się do Lucas Digne i podał piłkę do pędzącego Birkir Bjarnasona, który stanął obok niego z krawędzi pola.

To był pierwszy gol Islandii pod nowym trenerem Erikiem Hamrenem, a Kari Arnason dołożył swoje drugie 13 minut do drugiej połowy, przebijając słupek tuż obok bramkarza Francji Hugo Llorisa i trafiając do siatki.

To zainspirowało do wprowadzenia Mbappe, który strzelił czwartą bramkę Francji w wygranym 4-2 finale Pucharu Świata nad Chorwacją.

Pokaz slajdów (8 obrazów)

Gracze z Islandii rzucili się gorączkowo na każdą piłkę, starając się zachować czyste konto, ale zostali cofnięci w 86. minucie.

Po wyeliminowaniu bramki na spalonym, 19-letni Mbappe uderzył w bramkarza, który bramkarz Hannes Halldorsson odbił na Holmara Orna Eyjolfssona, który posłał go po linii na własny cel.

Mbappe wyrównał wyniki cztery minuty później, podbijając piłkę do domu z miejsca karnego po piłce ręcznej przez Kolbeinna Sigthorssona.

Francja we wtorek we wrześniu zagra na stadionie Stade de France w trzecim meczu Ligi Narodów UEFA A, Grupa 1, zdobywając cztery punkty w pierwszych dwóch meczach.

Islandia gości Szwajcarię w grupie 2 w poniedziałek.