Mandzukic wygrywa dla Juve, po tym jak Inter przegapi szansę

[ad_1]

TURIN, Włochy (Reuters) – Bez porażki Juventus zdobył 14 zwycięstw w 15 meczach Serie A w tym sezonie, kiedy to Mario Mandzukic w drugiej połowie wygrał 1: 0 nad Inter Mediolan w bezzałogowym Derby D'Italia w piątek po zmarnowanym przez gości. ich szanse.

Piłka nożna Piłka nożna – Serie A – Juventus – Inter Mediolan – Stadion Allianz, Turyn, Włochy – 7 grudnia 2018 Juventus "Leonardo Bonucci, Wojciech Szczęsny i koledzy z drużyny świętują po meczu REUTERS / Stefano Rellandini

Chorwat przełamał impas w 66. minucie z siódmym ligowym celem kampanii po tym, jak Juve przeżył atak pierwszej połowy, kiedy Roberto Gagliardini trafił na słupek.

Zwycięstwo zapewniło Juve 43 punkty z możliwych 45 na szczycie, 11 z drugiego miejsca Napoli, którzy przyjmują Frosinone w sobotę, ścigając ósmy z rzędu tytuł.

Inter jest trzeci po czwartej porażce sezonu i ma teraz 14 punktów przewagi nad Turynem.

"Mandzukic to świetny napastnik" – powiedział trener Juve Massimiliano Allegri o swoim zwycięzcy meczu. "Jest jednym z tych graczy, którzy nawet w zły dzień mogą przynieść jego fizyczną obecność do gry i zrobić różnicę.

"Byliśmy efektywni tylko przez połowę pierwszego okresu, ale potem zaczęliśmy utrzymywać piłkę z większą cierpliwością, byliśmy bardziej zorganizowani i solidniejsi. Potem jakość graczy nieuchronnie nadchodzi. "

Mimo dominacji Juve w klasyfikacji, to był wyrównany pojedynek, a Inter, który nie wygrał w Turynie przez sześć lat, miał dwie dobre szanse w krótkim odstępie czasu w pierwszej połowie.

Sprytne połączenie Matteo Politano i Mauro Icardi dało wyraźne otwarcie dla Gagliardiniego, ale nie połączył się czysto i trafił w środek słupka.

Potem Perisic rzucił się szeroko po tym, jak Politano wykonał znakomitą akcję, by odepchnąć piłkę.

Juve zagroził przede wszystkim z rzutu rożnego, a obrońca Giorgio Chiellini miał blisko główkę przechyloną przez Samira Handanovica.

Inter zmarnował kolejne otwarcie na początku drugiej połowy po tym, jak Blaise Matuidi Juvea oddaliło posiadanie, ale Politano przekazał piłkę Icardi, który ją odtworzył, a obrona gospodarzy odrobiła straty, gdy para walczyła.

Inter zapłacił nieuniknioną cenę w połowie drugiej połowy, gdy piłka Matuidiego po dośrodkowaniu zwolniła Joao Cancelo po lewej, Portugalczycy przeszli na drugą pozycję, a Mandzukic przed Kwadwo Asamoah.

Inter odtworzył Juventus przez ostatnie kilka minut i zastąpił Lautaro Martineza z powodu słabej luki Cancelo w czasie postoju, ale nie mogli znaleźć wyrównania.

"Objęcie przywództwa spowodowałoby różnicę, ale popełniliśmy zbyt wiele podstawowych błędów", powiedział trener Interu Luciano Spalletti. "Juve jest przebiegły i jesteśmy naiwni ….. mają sposób na zmarnowanie pięciu minut po faulu."

"Graliśmy bardzo dobry futbol, ​​ale były sytuacje, w których nie czytaliśmy poprawnie gry".