Man City zakończył niepokonany mecz Liverpoolu, doprowadził do czterech

MANCHESTER, Anglia (Reuters) – MANCHESTER CITY 2 LIVERPOOL 1

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Manchester City – Liverpool – Stadion Etihad, Manchester, Wielka Brytania – 3 stycznia 2019 Sergio Aguero z Manchesteru City świętuje drugą bramkę zdobytą przez Leroy Sane (bez zdjęć), gdy Liverpool Alisson i Virgil van Dijk wyglądają na przygnębionych. REUTERS / Phil szlachetny

Leroy Sane uderzył w wygraną, gdy Manchester City pokonał Liverpool 2: 1 w porywającym starcie Premier League w czwartek, zadając pierwszą stratę sezonu u boku Juergena Kloppa i redukując ich przewagę na czele do czterech punktów.

Gra na stadionie Etihad była zgodna z faktem, że obie drużyny pokazują, że dla wszystkich ich atrakcyjnych piłkarskich umiejętności, mogą ciężko walczyć fizycznie, kiedy tak wiele jest na linii.

Ostatnie trzy porażki City w pięciu meczach wywołały pytania, czy mistrzowie mają wytrzymałość, aby wytrzymać tytułowe wyzwanie ze strony Liverpoolu, którzy mieli w sobie atmosferę niezwyciężoności.

Ale z kluczowymi pomocnikami, Fernandinho i Davidem Silvą, którzy wrócili na stronę, a weteran skippera, Vincent Kompany, wspominał w środkowej lidze, drużyna Pepa Guardioli pokazała, że ​​mają stal, która pasuje do ich niewątpliwej techniki i pozostają w dużej sprzeczce, by skutecznie bronić swojej korony.

Liverpool nie był w stanie sprawić, by ich trójka z przodu działała jak najlepiej, ale z łatwością mogła zdobyć punkt na koniec, a bramkarz Edersa wykonał grzywnę, aby powstrzymać wysiłek Mohameda Salaha, a Merseysowcy zmagali się z presją w przestoju.

Po 18 minutach Sadio Mane trafił w słupek dla Liverpoolu.

Z wyniku zamieszania, próba John Stonesa odbiła się od bramkarza, a Ederson i obrońca City spisali się znakomicie, by usunąć piłkę z milimetra.

TIGHT ANGLE

To miasto przebiło się pięć minut przed przerwą, gdy Bernardo Silva znalazł Sergio Aguero w pudełku, a Argentyńczyk puścił zaciekłą jazdę, z najcięższych kątów, by wystrzelić obok Alisson i zrobić 1-0.

Liverpool zareagował jednak zdecydowanie po przerwie i uzyskał poziom, gdy Andrew Robertson spotkał się z głębokim dośrodkowaniem Trenta Alexander-Arnolda z miękką salwą dla Roberto Firmino, aby zbliżyć się z bliska.

Miasto nie zostało jednak skończone i przywróciło prowadzenie w 72. minucie, kiedy Raheem Sterling wyłamał się z pomocy i po lewej stronie sansował Sane'a, a niemiecki skrzydłowy wrócił do domu z dalekiego posterunku.

Aguero zbliżył się do jednej trzeciej, po tym jak Sterling prowadził szybki kontratak, ale Alisson był gotowy do wykonania zadania, podczas gdy Ederson wykonał dobry rzut obronny, aby powstrzymać wysiłek Salaha.

Alisson znów dobrze się spisał, by powstrzymać wybuch bliskiego zasięgu od Bernardo Silvy w ostatniej minucie normalnego czasu, zanim Liverpool położył się do bramki City, a Stones ponownie musiał zejść z linii.

Napięcie dotarło do obu menedżerów z Kloppem, który zaczął gestykulować na kibiców City, podczas gdy Guardiola stracił chłód w szale z czwartym urzędnikiem.

Pokaz slajdów (8 obrazów)

Kompany był wciąż pełen adrenaliny, gdy spojrzał na epicką noc w Etihad.

"Jestem absolutnie oszałamiającym niesamowitym występem, w którym graliśmy bardzo aktywny, bardzo agresywny zespół i dopasowaliśmy je, jeśli nie więcej," powiedział.

"Wynik jest wynikiem, wciąż jest w rękach Liverpoolu, ale występ był ponad wszystko, czego kiedykolwiek byłem świadkiem."