Man City ponownie spada, gdy Ricardo zyskuje zwycięzcę Leicester

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Leicester City przeciwko Manchester City – King Power Stadium, Leicester, Wielka Brytania – 26 grudnia 2018 Leicester City's Marc Albrighton świętuje zdobycie pierwszego gola z Hamzą Choudhury Akcja Zdjęcia przez Reuters / Carl Recine

LEICESTER CITY 2 MANCHESTER CITY 1

Dec 26 (Reuters) – Manchester City spadł do porażki 2: 1 z Leicester City w środę, gdy znakomity późny strajk Ricardo Pereiry potępił mistrzów drugiej porażki Premier League.

City, pokonany 3: 2 przez Crystal Palace, wyszedł na prowadzenie po 14 minutach, kiedy Bernardo Silva zakończył swoją lewą stopą po zagraniu przez Sergio Aguero.

Cztery minuty później Leicester powrócił na poziomach po tym, jak Marc Albrighton spotkał krzyż Jamie Vardy z głową z bliska.

Obrona Leicestera trzymała się mocno pomimo ataku z miasta, a Fabian Delph i Aguero obaj nie mieli dobrych szans.

Zespół Pepa Guardioli został zmuszony zapłacić za te odtrącone okazje, gdy Ricardo w niecałe 10 minut przed końcem rzucał nie do zatrzymania.

Sytuacja pogarszała się z City, jako że Delph został wyprostowany na czerwono, by zmierzyć się z wyzwaniem na Ricardo, ograniczając nieszczęśliwe popołudnie dla zespołu Pepa Guardioli, który spadł na trzecie miejsce w tabeli.

"To był podobny występ z grą Crystal Palace, zaczęliśmy dobrze, ale straciliśmy gola, gdy po raz pierwszy dotarli do naszego pudełka. Psychicznie brakuje nam pewności w tej sytuacji – powiedział Guardiola do BBC.

"Musimy to zaakceptować, musimy zdać sobie sprawę, że musimy pracować ciężej i spróbować od razu uzyskać jeden dobry wynik i odzyskać zaufanie.

"Oczywiście martwimy się (o nieutrzymywanie czystych prześcieradeł), rezultatem jest to, co się liczy, straciliśmy."

Menedżer z Leicester, Claude Puel, czekał na pytania o swoją przyszłość w klubie przed sobotnim zwycięstwem nad Chelsea.

"Dobry dzień w Boxing! Wiemy, że kiedy grasz w Chelsea i City, trudno jest mieć piłkę, ale musisz mieć tę mentalność, aby się bronić i spróbować użyć dobrego powrotu do zdrowia i szybkich przełknięć, aby się zepsuć "- powiedział.

"Zasłużyliśmy na ten wynik. Mieliśmy więcej szans niż oni. Zmieniliśmy system, aby uzyskać lepszą równowagę w zespole i jest to fantastyczny wynik dla tego zespołu. "