Man City odbija się, by pokonać Saints i zbliżyć się do Liverpoolu

(Reuters) – SOUTHAMPTON 1 MANCHESTER CITY 3

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Southampton v Manchester City – Stadion St Mary's, Southampton, Wielka Brytania – 30 grudnia 2018 r. Manchester City's Raheem Sterling w akcji Zdjęcia akcji via Reuters / John Sibley

Manchester City odbił się od dwóch kolejnych porażek, pokonując w niedzielę Southampton 3: 1 i zmniejszając przewagę liderów Premier League w Liverpoolu do siedmiu punktów przed dwoma najważniejszymi spotkaniami w czwartek.

Mistrzowie Pepa Guardioli musieli odzyskać równowagę po potknięciu się z Crystal Palace i Leicester, a to dzięki strajkom Davida Silvy, Sergio Aguero i bramki Jamesa Warda-Prowse'a w St. Mary's.

Charlie Austin powinien był wyprzedzić Southampton, ale źle kontrolował piłkę po tym, jak zagrał na bramkę, a City natychmiast skorzystało, a Bernardo Silva zagrał Davida Silvę w 10 minutach bez bramek.

Alex McCarthy obronił Aguero z dystansu po dobrej pracy Sterlinga i City, którzy zapłacili za rozrzutność, gdy Pierre-Emile Hojbjerg wrócił do domu po tym, jak okradł Oleksandra Zinchenko.

Miasto odzyskało przewagę, kiedy cut-back Sterlinga odbił się od Ward-Prowse, a po 45 minutach Aguero zmierzył się z kolejnym dośrodkowaniem Zinchenko w trzeciej minucie przerwy w pierwszej połowie.

McCarthy dokonał dobrego ataku, aby odmówić Sterlingowi i Mahrezowi po przerwie, podczas gdy Aguero uderzył w poprzeczkę, a Hojbjerg został wysłany na gwałtowny atak na Fernandinho.

Brazylijski defensywny pomocnik miasta powrócił na prowadzenie po tym, jak przegrał trzy mecze z urazem na wysokości uda i zwiększył bezpieczeństwo w obronie miasta, ale nieudane szanse, szczególnie od Mahreza, uniemożliwiły im dodanie do bramki.

"Przegapiliśmy wiele okazji (mogło być) 6-1, 7-1, musieliśmy zdobyć bramkę. Liverpool nie da nam takiej szansy – ostrzegł Guardiola.

"Mieliśmy 30 wyjątkowych minut, mieliśmy szansę, straciliśmy gola i kiedy Saints byli w najlepszej formie, zaliczyliśmy nasz drugi. To niesamowite pod względem rezultatu pod względem gry.

"Niestety straciliśmy dwa (mecze), a nasz kolejny przeciwnik jest jedną z najlepszych drużyn w Europie."

Pokonaj lewy Southampton 17. w tabeli na 15 punktach, taki sam jak na 18. miejscu uplasował się Burnley, który pokonał West Ham United 2: 0 w niedzielę.

Po wyrównaniu na 1-1 Southampton odwołał się do kary po tym, jak Ward-Prowse upadł w rejonie pod naciskiem Zinchenko, ale sędzia Paula Tierneya właściwie odmówił podania.

City, który poniósł trzy przegrane w lidze w czterech meczach, może znów się zachwiać, gdyby zostało mu to przyznane, ale odzyskał spokój, by odejść do wygodnego zwycięstwa.