Man City dostarczył najlepszy pokaz w pierwszej połowie w ciągu trzech lat – Guardiola

Man City dostarczył najlepszy pokaz w pierwszej połowie w ciągu trzech lat - Guardiola

(Reuters) – Menadżer Manchester City Pep Guardiola okrzyknął występ swojego zespołu w pierwszych 45 minutach zwycięstwa 3: 0 nad Shakhtarem Donieck w Lidze Mistrzów jako najlepszej piłki nożnej, którą grali podczas jego panowania w klubie.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Mistrzów – Faza grupowa – Grupa F – Szachtar Donieck z Manchesterem City – Stadion Metalist, Charków, Ukraina – 23 października 2018 r. Manchester City's Raheem Sterling w akcji z Shakhtarem Maycon Donutsk REUTERS / Gleb Garanich

City, który rozpoczął kampanię z przegraną u siebie z Olympique Lyon, przeszedł do zwycięskiego zwycięstwa na stadionie Metalist, z golami z pierwszej połowy z Davidem Silvą i Aymericem Laporte.

Zastępca Bernardo Silva dodał trzecią w drugiej połowie.

Pokaz slajdów (12 zdjęć)

"Nasza pierwsza połowa to najlepszy występ w pierwszej połowie, który graliśmy w ciągu ostatnich trzech sezonów", powiedział dziennikarzom Guardiola, który dołączył do City na początku kampanii na sezon 2016-17.

"Stworzyliśmy wiele okazji i nie straciliśmy żadnego z nich do ostatnich minut.

"Po porażce z Lyonem byliśmy pod ogromną presją, ale teraz jesteśmy na dobrej pozycji. Możemy teraz kontrolować nasze przeznaczenie. "

Zwycięstwo oznaczało, że mistrzowie Premier League przeszli na czołowe pozycje w grupie F z sześcioma punktami, o jeden punkt przed Lyonem.