Lukaku Man United z gry Juve z kontuzją

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Manchester United v Everton – Old Trafford, Manchester, Wielka Brytania – 28 października 2018 r. Manchester United Romelu Lukaku po meczu REUTERS / Peter Powell

MANCHESTER, Anglia (Reuters) – Striker Romelu Lukaku został wykluczony z meczu Ligi Mistrzów Manchesteru United w Juventusie z powodu kontuzji mięśni i jest również wątpliwy w niedzielnych derbach Premier League z Manchesterem City, powiedział menedżer Jose Mourinho.

Lukaku, który ma cztery gole dla United w tym sezonie i nie zdobył bramki dla swojego klubu od połowy września, spóźnił się w sobotnią podróż do Bournemouth z kontuzją mięśni.

"(Lukaku jest) ranny na jutro i nie wiemy na niedzielę", powiedział Mourinho na konferencji prasowej w Turynie przed środowym meczem w Lidze Mistrzów.

Mecz w Turynie w środę stawia Cristiano Ronaldo Juve przeciwko zespołowi, w którym grał od 2003-09.

Liderzy Serie A Juventus zajmuje pierwsze miejsce w grupie H w dziewięciu punktach, a drugi w Wielkiej Brytanii na cztery.

Mourinho powiedział, że jego drużyna musiała uczyć się lekcji z porażki gospodarzy 1: 0 z Włochami z zeszłego miesiąca i próbować startować z przodu.

"Pracujemy każdego dnia … ale w rzeczywistości normalnie nie rozpoczynamy dobrych meczy, ale jeśli nie zaczynamy dobrze i kończymy dobrze, to dobrze", dodał.

"To dobra zabawa dla fanów, ale piłka nożna trwa 90 minut, a zwłaszcza gdy przeciwnik jest silny, jeśli daje 45 minutową przewagę, a nawet 20, a nawet 10, ma górę, na którą można się wspiąć.

"Dobrze, że ostatnio, poza ostatnim meczem Juventusu, byliśmy wystarczająco silni, aby wspiąć się na górę i zmienić mecz w ciągu ostatnich minut. Kiedy grasz przeciwko super drużynowi, jak jutro, jeśli dajesz przewagę, trudno jest wspiąć się na górę. "