Loew odczuwa presję, ponieważ Holandia zdobywa historyczne zwycięstwo nad Niemcami w starciach lig Narodów

Joachim Loew w sobotnią noc zrobił historię dwa razy – prowadził Niemcy na rekordowy 168 czas, zanim jego zespół przegrał z Holandia o trzy gole na koncie po raz pierwszy w historii.

Historyczna porażka 3: 0 Liga Narodów – nawet jeśli wynik lekko schlebia Holendrom – wywrze większą presję na Loew, który zdecydował się pozostać w pracy po tym, jak mistrzowie świata z 2014 r. Zderzyli się z latem Mistrzostwa Świata w Rosji na etapie grupowym.

Podczas gdy Holendrzy ponownie odkryli swoje trafienie w Johan Cruyff Arena, Niemcy przegrywają przed bramką, tracąc szanse, które mogły zmienić kurs, który był blisko do 10 minut.

Zespół Loew jest teraz bezbramowy w swoich ostatnich trzech meczach.

"Brakuje nam pewności siebie", powiedział Loew. "Nie jesteśmy w formie i brakowało nam wielu kontuzjowanych zawodników."

Gwiazdy, w tym Marco Reus i Ilkay Gundogan, nie nadawali się do meczu w Amsterdamie.

Ale Loew powiedział: "naszym największym problemem jest to, że nie wykorzystujemy naszych szans. Gdybyśmy zdobyli 1-0, dałoby to zespołowi pewność. "

Nieszczęścia Niemców zostały uosabiane decyzją Loew, by zagrać Mark Uth jako samotny napastnik pomimo 27-letniego napastnika Schalke, który nie strzelił gola jeszcze w tym sezonie. Uth rzadko groził i został zastąpiony w drugiej połowie.

"Przekształcił wiele okazji w treningu", powiedział Loew, by wyjaśnić swoją decyzję gry w Uth. "Ale miał trudny mecz tutaj."

Loew przyniósł na Leroy Sane w drugiej połowie i Manchester Naprzód wyglądał niebezpiecznie atakując Holendrów po lewej, ale również stracił szansę na wyrównywanie w 64. minucie, strzelając szeroko, kiedy miał pokonać tylko bramkarza Jaspera Cillessena.

"Młodzi zawodnicy byli powiewem świeżego powietrza, ale opuścili kilka dobrych okazji, może ze względu na brak doświadczenia," powiedział Loew.

Ronald KoemanMłody holenderski zespół przegrał 2: 1 z Francją w meczu otwarcia ligi narodowej dzięki bramce Kyliana Mbappe i olśniewającemu zwycięzcy Oliviera Girouda. Holandia zajmuje drugie miejsce w grupie trzech zespołów za Francją, która zremisowała 0: 0 z Niemcami.

"Oczywiście, że jestem dumny" – powiedział Koeman. "To fantastyczny wynik, na który czekaliśmy od dłuższego czasu".

Koeman odbudowuje Holandię po tym, jak nie zakwalifikował się do ostatnich Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Jedynym ważnym trofeum w kraju są Mistrzostwa Europy 1988. Holendrzy osiągnęli trzy finały Mistrzostw Świata i stracili je wszystkie.

Tak więc Koeman nadal chciał poprawić nawet po sobotnim zwycięstwie.

"Musimy spojrzeć na momenty, w których możemy zrobić więcej", powiedział Koeman, który rozpoczął z dwoma debiutantami i przywiózł jedną trzecią jako substytut podczas meczu.

Kapitan Virgil van Dijk strzelił tylko swoją drugą bramkę w reprezentacji podczas półgodzinnego meczu i obronił solidną holenderską obronę, która wyprzedziła Niemcy, a Memphis Depay i Georginio Wijnaldum uderzyli późno, aby osiągnąć historyczne zwycięstwo.

Ogromna porażka opuściła Niemcy na samym dole Grupy 1 w lidze nowego lidera na kilka dni przed tym, zanim wyruszy do Paryża, by objąć lidera grupy i mistrza świata w piłce nożnej we Francji.

W rogu od prawej strony Depay ujawnił niemieckie defensywa obronne. Babel wstał między Jonasem Hectorem i Matsiem Hummelsem, by stanąć przed spodem baru, a piłka podskoczyła zachęcająco, aby nieokreślony Van Dijk wyskoczył z bramki.

Depay podwoił prowadzenie w 87., spokojnie kończąc po szybkim przerwie w prawo przez rezerwowego Quincy Promes. Napastnik Olympique Lyon trafił na poprzeczkę w dogrywce, zanim pomocnik Liverpoolu Wijnaldum pokonał 3: 0 praktycznie w ostatniej minucie meczu, gdy Niemcy się rozpadli.

Cel otwarcia Van Dijka nastąpił po tym, jak Holandia wcześnie oparła się silnej presji ze strony Niemiec. Timo Werner i Jonas Hector po prawej stronie wielokrotnie powodowali problemy dla holenderskiej obrony.

Po początkowym zmaganiu się z Wernerem, po odejściu debiutanta Denzel Dumfries pokazał swoje ataki poprzez dwukrotne wymachiwanie się niebezpiecznymi krzyżami z prawej strony, najpierw dla Ryana Babela, który nie zdołał dotknąć dalekiego słupka, a następnie w ostatniej minucie pierwszej połowy dla Depay, którego spoglądając głową poszedł prosto z prawej ręki Manuela Neuera.

Występ młodego holenderskiego zespołu powinien dać fanom nadzieję na przyszłość, powiedział Koeman.

"Spójrz za pięć lat", powiedział. "Myślę, że zobaczysz znacznie lepszą drużynę."