Lloris odesłał, gdy Tottenham został przytrzymany, aby dobrać do PSV

EINDHOVEN (Reuters) – Kapitan Luuk De Jong uderzył późno w wyrównanie dla PSV Eindhoven, kiedy to w środę zremisowali 2: 2 z Tottenhamem Hotspur, co niewiele miało wspólnego z ambicjami obu drużyn w Lidze Mistrzów.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Mistrzów – Faza grupowa – Grupa B – PSV Eindhoven – Tottenham Hotspur – Philips Stadium, Eindhoven, Holandia – 24 października 2018 Mousa Dembele Tottenham w akcji z PSV Eindhoven's Luuk de Jong Działanie Zdjęcia przez Reuters / Andrew Couldridge

Odchylony wysiłek Hirvinga Lozano dał PSV prowadzenie po 30 minutach w starciu grupy B, ale Lucas Moura wyrównał przed końcem przerwy, a kiedy Harry Kane prowadził Tottenham z przodu po 54 minutach, goście sprawdzili pełną kontrolę.

Chwila szału spowodowała, że ​​bramkarz Tottenhamu Hugo Lloris odesłał w 79. minucie, a odmłodzony PSV chwycił punkt z szybkim ruchem De Jonga.

Rezultat pozostawił PSV i Tottenham w jednym punkcie z trzech meczów z Barceloną i Interem Mediolan już na szóstej przed spotkaniem w środę w obozie Nou.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Mistrzów – Faza grupowa – Grupa B – PSV Eindhoven v Tottenham Hotspur – Philips Stadium, Eindhoven, Holandia – 24 października 2018 PSV Eukhoven, Luuk de Jong, reaguje na REUTERS / Piroschka van de Wouw

Ponieważ obie drużyny przegrały z Barceloną i Inter Mediolan w swoich pierwszych dwóch meczach, ich niewielki margines błędu był duży, zarówno na stadionie Philips Stadium.

Tottenham wraz z rozgrywającym Christianem Eriksenem przywróconym do wyjściowego składu po odzyskaniu kontuzji jamy brzusznej, szybko załapali, a Kane miał przedsmak wczesnych szans, posyłając jedną główkę na stolarz i wykonując kolejny wysiłek.

PSV ruszyło jednak z celem, obrońca Spursów, Toby Alderweireld, nie będzie się już cieszył oglądaniem.

Jego nieostrożny strzał podarował meksykańskiemu Lozano i choć Alderweireld znakomicie spisał się na boisku, strzał Lozano odbił się od Llorisa.

Tottenham odpowiedział Davinsonem Sanchez, który miał wykluczony gola, ale drużyna z północnej części Londynu wylądowała na riverze z zasłużonym wyrównaniem, dzięki złapanej kontuzji Moury po dobrej grze Erikssena i po prawej stronie Kierana Trippiera.

Pokaz slajdów (8 obrazów)

Gaston Pereiro uderzył w stolik na PSV tuż przed przerwą, ale po przerwie Tottenham wyglądał na bardziej skłonnego do rozpoczęcia kampanii.

Eriksen znów stał się iskrą, gdy Tottenham poszedł dalej, tym razem łącząc się z Sonem Heung-minem po lewej stronie, po czym krzyknął zachęcająco, aby Kane mógł wrócić do domu z bliska.

Erik Lamela przeskoczył poprzeczkę strzałem, a Tottenham kontynuował, by potwierdzić, ale po zwycięstwie, patrząc w torbę, pozwolili PSV zejść z haka.

Lloris wyleciał z bramki i wywalczył Lozano – zdobywcę Pucharu Świata w reprezentacji Francji, który sędzia Slavko Vincic nie miał wielkiego wyboru, ale zdobył czerwoną kartkę.

Gorzej było, gdy Mauricio Pochettino zagrał za późno, ale nie udało mu się pokonać piłki, zanim De Jong nie trafił w bramkarza Michela Vorma.