Liverpool wygrywa Superpuchar – ale jakim kosztem?

Liverpool wygrywa Superpuchar - ale jakim kosztem?

Liverpool 2 Chelsea 2 [Liverpool win 5-4 on penalties]

Liverpool pokonał Chelsea w rzutach karnych, aby wygrać Superpuchar z Adrianem bohaterem, gdy the Reds wygrali swoje pierwsze srebrne wyroby sezonu.

Przegrywając z Manchesterem City po rzutach karnych w finale Tarczy Społeczności dziesięć dni temu, nadeszła kolej Liverpoolu, by spróbować chwały, gdy Adrian – wzmagając się pod nieobecność kontuzjowanego Alissona – uratował rzut karny Tammy Abraham. To była noc wzlotów i upadków dla 32-letniego Hiszpana, który przybył na Anfield zaledwie dziewięć dni temu po opuszczeniu West Ham.

Głośny i dumny

W zwykłym czasie dokonał szeregu drobnych rzutów obronnych, ale spóźnił się z karą – jak na ironię – przeciwko Abrahamowi – co pozwoliło Chelsea wyrównać wynik na 2-2. Ale odkupił się dzięki swoim wyczynom strzeleckim, zdobywając pochwałę swojego menedżera. „Wspaniała historia” – wykrzyknął zachwycony Jurgen Klopp. „Jest już bardzo głośny w szatni! Hiszpańskie emocje … to dla niego takie miłe ”.

To, co nie było tak miłe dla Kloppa, to fakt, że mecz przeszedł na dogrywkę, a potem na kary. Była prawie pierwsza w Stambule przed zakończeniem meczu, a Liverpool w nieco ponad 48 godzin gra w Southampton w St Mary's. Czy the Reds powinni przegrać ten mecz, czy byłoby warto? „To był bardzo trudny mecz dla obu drużyn” – przyznał Klopp. „Nikt na stadionie nie chciał więcej czasu, to był zabójca”.

Turecki test

Pod koniec dogrywki gracze zapadali na skurcze w dusznych warunkach, a personel medyczny obu drużyn będzie pracował w godzinach nadliczbowych dzisiaj i jutro, aby rozluźnić liczne bóle. „To był wilgotny i twardy, przyznał kapitan Liverpoolu Jordan Henderson. „Wielu chłopców walczyło w dogrywce”.

Mimo to Liverpool zdobył czwarty tytuł w Superpucharze po tym, jak Sadio Mane odwołał stratę Oliviera Girouda w pierwszej połowie, a następnie zapewnił The Reds przewagę na pięć minut w dogrywce. Spot Jorginho uderzył z miejsca nagle, a Adrian dokonał kluczowej interwencji po ośmiu bezbłędnych karach.

Boost for Blues

Chelsea znacznie poprawiła drużynę, która przegrała 4: 0 z Manchesterem United w niedzielę, ale wynik sprawił, że Frank Lampard wciąż szuka swojej pierwszej wygranej jako szef Bluesa, a gra u siebie w Leicester w niedzielę jest ważniejsza niż kiedykolwiek.

„Sezon Chelsea będzie dobry, jeśli zagramy coś takiego, jak dzisiaj”, powiedział Lampard. „Nie mam nic oprócz dumy z zespołu i wyników oraz pewności co do tego”.