Leicester vs Crystal Palace: Wilfried Zaha podwójnie naciska na Claude Puel

Wilfried ZahaInspirowany szelkami Kryształowy Pałac do zdecydowanego zwycięstwa w Leicester, by zwiększyć presję na szefa Foxa Claude Puel.

Formowy napastnik zdobył swoją czwartą bramkę w trzech meczach – nie udało mu się w poprzednich 18 spotkaniach – pomóc w wygraniu 4-1 zwycięstwa.

Ucieczka Michy Batshuayi z pierwszej połowy została krótko przerwana przez Jonny'ego Evansa po przerwie.

Ale Zaha odbiła się i Evans stracił rzut karny, aby pozwolić Luce Milivojevicowi zrobić 3-1, zanim Zaha zajął czwarte miejsce w przerwie w czasie kontuzji.

Zwycięstwo pozwoliło szefowi pałacu Royowi Hodgsonowi cieszyć się jego przełomowym momentem, przekazując Sir Bobby'emu Robsonowi najstarszego człowieka do zarządzania Premier League gra w wieku 71 lat i 198 dni.

Orły wzrosły do ​​13, sześć punktów powyżej strefy spadkowej, a Leicester – miejsce z przodu – bez zwycięstwa od Nowego Roku.

Po siódmej stronie Puela nie ma wygranych, a na przełomie wieków dorównywał niechcianym rekordom klubowym, które spadły do ​​czwartej prostej porażki w Premier League.

Leicester zdominował długie okresy i niefortunnie zagrał za nim, ale podczas gdy punkt końcowy zafundował Palace, Puel traci wiarę fanów.

Powracający Jamie Vardy był o kilka centymetrów od wczesnego Leicestera po dziewięciu minutach, kiedy przeleciał tuż nad Harveyem Barnesem.

Zawodnicy Leicestera byli znienawidzeni w pełnym gwizdku (Reuters)

Napęd Jamesa Maddisona następnie odbił się szerokim łukiem, podczas gdy Liski zdominowały livewire Barnes, główne zagrożenie, brytyjski Under-21, który dobrze prosperował po pożyczce na West Brom w tym sezonie.

Palace, który ma przewagę liczebną, nie zaoferował nic Jamesowi McArthurze i Milivojevicowi, których wybrały Maddison i Youri Tielemans.

Maddison uderzyła prosto w Vicente Guaita, zanim Barnes chciał ukarać po przewrotce pod naciskiem Martina Kelly'ego.

Sędzia Anthony Taylor miał rację, odpędzając protesty, zanim frustracje Leicestera wzrosły, gdy przegrały z biegiem.

Batshuayi był anonimowy aż do pięciu minut przed przerwą, kiedy przypadkowo otworzył wynik.

Zaha została potknięta w środkowym kole, a Palace szybko wziął rzut wolny, ostatecznie odnajdując McArthura.

Podszedł do przodu i jego 25-metrowy wysiłek uderzył w wyciągniętą nogę Batshuayi, by odbić obok Kaspera Schmeichela.

To był 19. raz w 27 najlepszych meczach w tym sezonie Leicester odpadł, a Schmeichel był wściekły z powodu przyznania rzutu wolnego, remakuując z urzędnikami w przerwie.

Milivojevic dodał trzecią bramkę Palace'a z miejsca rzutów karnych (Getty)

Demarai Gray zastąpił Rachida Ghezzala podczas przerwy, ale podobnie jak w pierwszej połowie, Leicester kontynuował grę bez poważnego testowania Guaity.

Ale szli dalej i ostatecznie zmusili Orły do ​​błędu, by wyrównać po 63 minutach.

Palace popadł w tarapaty, odrzucając piłkę, a następnie nie radząc sobie z długim rzuceniem Christiana Fuchsa.

Ostatecznie trafił do Barnesa, a jego złowrogi wysiłek padł na Evansa, na jego 250. występie w Premier League, który pokonał swoją pierwszą bramkę od ponad roku z sześciu metrów.

Ale jeśli Liski spodziewali się, że korektor utoruje drogę do zwycięstwa, popełnili błąd i nie wykorzystali swojego impetu, aby umożliwić Palaceowi zdobycie punktów.

Po pierwsze, po 20 minutach, Zaha został nieoznaczony na drugim końcu, by zderzyć się w szóstym sezonie ze świetnym krzyżem McArthura.

I 11 minut później Pałac zwyciężył, gdy Evans potknął się o Jeffa Schluppa, a Milivojevic wysłał Schmeichela w niewłaściwą stronę.

Zaha dodał czwartą, gdy zerwał z Jordanem Ayewem i wskoczył do środka.