Late Bamba strike daje Cardiff wygrać ponad 10-man Brighton

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Cardiff City – Brighton i Hove Albion – Cardiff City Stadium, Cardiff, Wielka Brytania – 10 listopada 2018 Sol Bamba z Cardiff City zdobywa drugą bramkę REUTERS / Toby Melville

(Reuters) –

Sol Bamba z Cardiff City strzelił gola w końcówce po golu strzelonym bramką, wygrywając 2-1 wygraną z 10-osobowym Brighton i Hove Albion, aby wyprowadzić się ze strefy spadkowej Premier League w sobotę.

Po kilku sekundach kopnięcie Bamby wróciło ze słupka, a odbicia spadły na Calluma Patersona, którego wysiłek zdołał zrzucić z baru. Ale Bamba nie popełnił żadnego błędu po raz trzeci, kiedy wystrzelił piłkę na dach siatki.

Ukończył dzień, aby pamiętać o Neilu Warnocku, który świętował 100 gier w Cardiff, a klub walijski odnotował drugie zwycięstwo w sezonie, po tym jak Dale Stephens z Brighton został wysłany w pierwszej połowie.

Gospodarze zrobili to, co było trudne po tym, jak Brighton wszedł na prowadzenie w szóstej minucie, kiedy obrońca Anglii, Lewis Dunk, nie pozostał nieoznakowany na ostatnim słupku i trafił w róg siatki po tym, jak Solly March wykonał idealny rzut wolny z lewej strony.

Cardiff pokazał swoje walczące umiejętności, kiedy osiągnęli poziom po 28 minutach. Kadeem Harris dośrodkował w pole karne i wyrzucił piłkę na ścieżkę dla Paterson, której główka odbił się nieznacznie, gdy mijał bramkarza Mathew Ryana.

Ich przyczyna została pomogła, gdy środkowy stolik Brighton spadł do 10 mężczyzn na 34. miejscu. Stephens miał mocny dotyk i próbując odzyskać piłkę, rzucił się na wyzwanie z Gregiem Cunninghamem i został pokazany czerwoną kartkę przez sędziego Martina Atkinsona.