Laborde strzela Montpellier na sekundę z Marseille Rout

(Reuters) – Gaetan Laborde strzelił dwie z trzech goli w drugiej połowie Montpellier w niedzielę, kiedy pokonali Olympique Marsylia i zajął drugie miejsce we francuskiej Ligue 1.

Laborde strzelił w 51. i 62. minucie, a Paul Lasne dodał trzecie osiem minut później, by dać gospodarzowi niekwestionowaną przewagę.

Zwycięstwo było trzecim z rzędu dla mistrzów w 2012 roku i przedłużyło ich niepokonany mecz ligowy do 11 meczów.

Te trzy punkty plasują ich na drugim miejscu przed Lille o różnicę bramek, 11 punktów za Paris St Germain, które wygrały wszystkie 12 meczów.

Gdzie indziej w niedzielę St Etienne pokonał Angersa 4-3 w thrillerze, a Romain Hamouma zszedł z ławki, aby zdobyć zwycięzcę w 89. minucie.

W niedzielnym meczu z Nantes i Guingamp było wiele bramek, ale cała piątka pochodzi z Nantes, ponieważ sklasyfikowali swoje trzecie zwycięstwo Ligue 1 pod wodzą trenera Vahida Halilhodzicia.

Emiliano Sala osiągnął swój cel do siedmiu w czterech meczach z podwójnym, a Valentin Rongier, Abdoulaye Toure i Andrei Girotto dodali po jednym, aby opuścić Guingampa na samym dole stołu.