Kind remis na Esperance w obronie Ligi Mistrzów w Afryce

Kind remis na Esperance w obronie Ligi Mistrzów w Afryce


CAIRO (Reuters) – Tunezyjscy posiadacze Esperance otrzymali korzystną pulę na etapy grupowe Afrykańskiej Ligi Mistrzów, kiedy piątkowe losowanie pokazało im dwie podróże do Afryki Południowej.

Piłka nożna Piłka nożna – Faza fazy grupowej Afryki Champions League – Nile Ritz-Carlton Hotel, Kair, Egipt – 28 grudnia 2018 Anthony Baffoe, zastępca sekretarza generalnego CAF podczas CAF Liga Mistrzów Etap Faza Remis REUTERS / Amr Abdallah Dalsh

Głównymi rywalami drużyny Tunisu w grupie B będą w 1995 r. Mistrzowie Orlando Pirates z RPA, a także Horoya FC z Gwinei i mistrzowie Zimbabwe FC Platinum.

Z dwoma zespołami w każdej grupie awansującymi do ćwierćfinałów, Esperance będzie mieć pewność, że uda się wynegocjować etapy puli, co wygląda łagodnie na ich obronę tytułu.

Grupa A prawdopodobnie będzie bardziej zacięta, z udziałem zwycięzców z Południowej Afryki 2016 – Mamelodi Sundowns, mistrzyni Maroka z 2017 r., Wydad Casablanca, Nigeryjskie Lobi Stars i byli właściciele ASEC Mimosas z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Demokratyczna Republika Konga gigantów TP Mazembe będzie pewna czołówki grupy C, która ma trzy strony północnoafrykańskie w Club Africain (Tunezja), CS Constantine (Algieria) i Ismaily (Egipt).

Zwycięzcy ośmiokrotni w Egipcie, Al Ahly, są głównymi aktorami w grupie D, którzy zobaczą ich w Simba SC (Tanzania), JS Saoura (Algieria) i AS Vita Club (DR Konga).

Faza grupowa rozpocznie się 11-13 stycznia i zostanie zakończona do połowy marca, kiedy Liga Mistrzów zostanie zmieniona w kalendarzu w tym sezonie, który będzie się pokrywał z najlepszymi ligami europejskimi i będzie trwał od sierpnia do maja.

grupa A

Lobi Stars (Nigeria)

Wydad Casablanca (Maroko)

ASEC Mimosas (Wybrzeże Kości Słoniowej)

Mamelodi Sundowns (Republika Południowej Afryki)

Grupa B

FC Platinum (Zimbabwe)

Horoya AC (Gwinea)

Esperance (Tunezja)

Orlando Pirates (Republika Południowej Afryki)

Grupa C

TP Mazembe (DR Konga)

Club Africain (Tunezja)

CS Constantine (Algieria)

Ismaily (Egipt)

Grupa D

Al Ahly (Egipt)

Pokaz slajdów (3 obrazy)

Simba SC (Tanzania)

JS Saoura (Algieria)

AS Vita Club (DR Konga)

Zgłaszanie przez Nicka Saida; Edytowanie przez Iana Chadbanda

.



Source link