Kawasaki zachował tytuł J.League pomimo straty

TOKYO (Reuters) – Kawasaki Frontale zachował tytuł J.League, pomimo przegranej 2: 1 z Cerezo Osaką w sobotę, goście zdobyli drugie mistrzostwo w czołówce, kiedy najbliżsi rywale Sanfrecce Hiroshima zakończyli oszałamiający upadek z kolejną porażką.

Napastnik Osaki, Kazuya Yamamura, strzelił zwycięskiego gola w czwartej minucie kontuzji, ale kiedy Hiroshima pokonała 1: 0 domową porażkę z Vegaltą Sendai, zespół Toru Oniki zapewnił sobie tytuł z dwoma meczami do stracenia.

Po sobotnich meczach, Kawasaki utrzymali niezrównaną siedmiopunktową przewagę na szczycie 18-osobowej tabeli po 32 rundach, zapewniając, że od 2013 roku jako pierwszy klub od czasu Hiroszimy zdobyli kolejne tytuły.

Udana obrona tytułu była mało prawdopodobna przed przerwą w połowie sezonu, aby zbiegła się z Pucharem Świata w Rosji, ponieważ Hiroshima, zwycięzca trzech tytułów J.League od 2012 roku, utrzymał dziewięciopunktową przewagę po silnym rozpoczęciu kampanii.

Jednak Kawasaki kontynuował zdobywanie punktów na swoich rywalach, gdy sezon wznowiono i skapitalizowano w nieszczęsnej formie dla Hiroszimy, która straciła sześć i wylosowała jeden z ostatnich siedmiu meczów od czasu ostatniej wygranej 1 września.

Mimo że zwycięstwo gwarantowało tytuł bez względu na wynik w Hiroszimie, drużyna Oniki nie zagrała z atakującym werwą, która doprowadziła ich do szczytu tabeli.

Negatywność Kawasaki została ukarana, gdy ich były napastnik Kenyu Sugimoto otworzył wynik Osaki na 55 minut przed rozpoczęciem gry w 90. minucie, kiedy Akihiro Ienaga otrzymał rzut karny po faulu na Kei Chinenie.

Yamamura skoczył, by zdobyć bramkę praktycznie z rzutu wolnego, ale z Hiroshimą 1: 0 do Sendai, dzięki 67-minutowemu wysiłkowi Naoki Ishihary, Kawasaki wciąż byli gotowi, by świętować tytułowe zwycięstwo.

Po ostatnim gwizdku, gracze Kawasaki pozostali na boisku, czekając na wiadomości od Hiroszimy, a Oniki i jego drużyna mogli wreszcie delektować się triumfem z grupą wokalną podróżujących fanów, po potwierdzeniu zwycięstwa Sendai.

Gdzie indziej, V-Varen Nagasaki spadł po stracie 1: 0 do Yokohama F Marinos z bramką Sho Ito na tyle, aby opuścić stronę gospodarzy unieruchomioną u podnóża stołu, osiem punktów za Nagoya Grampus w 16. miejsce playoff barażu.

To był rozczarowujący koniec pierwszej kampanii Nagasaki w najlepszym locie po ich awansie w zeszłym sezonie, a wkrótce dołączy do nich 17-osobowy Kashiwa Reysol, który zwolnił trenera Nozomu Kato po wtorkowej porażce do Kashima Antlers.