Kampania Ligi Mistrzów Liverpoolu zakołysała się po porażce szokowej z Red Star Belgrade

Kilka klubów zna potencjał wrogiej atmosfery europejskiej nocy lepiej niż Liverpool, ale na Rajko Mitic Stadium we wtorek wieczorem, Czerwona Gwiazda Belgrad dał Jurgen KloppPo stronie jest gorzki smak ich własnych lekarstw.

Załogi Liverpoolu, chcąc awansować do fazy pucharowej w tym roku, zostały poważnie uszkodzone przez dwa nieotrzymane bramki Milan Pavkov w ciągu siedmiu pierwszych minut, co dało Red Star swoje najbardziej znane zwycięstwo w rywalizacji kontynentalnej po wygraniu Pucharu Europy w 1991 roku.

Gracze Kloppa po prostu nie mieli odpowiedzi na stronę nie do poznania od tej, która straciła 4-0 na Anfield dwa tygodnie temu i, co najważniejsze, była utrzymywana przez wrogi, domowy tłum. Ostatnia porażka Red Star na tym terenie miała miejsce ponad rok temu. Mitik Rajko to forteca, której niezmiennie bronią.

Klęska jest jedna, której Klopp się nie spodziewał. W związku z wycieczką do Paris Saint-Germain, następnie w grupie C, a następnie wizyty w Neapolu na Anfield, zajęcie trzech punktów uznano za kluczowe. Zabranie niczego z powrotem do Merseyside jest szkodliwe. Bezbramkowy remis Napoli w rundzie otwierającej mecz, wyszydzany w tym czasie, wydaje się teraz przydatny.

Mitik Rajko przywitał graczy Liverpoolu podczas rozgrzewki z niewielką ilością wezwań i odpowiedzi – jeden koniec to "Fuck You", drugi "Liverpool". Tłum zaczął śpiewać tak samo, jak wszyscy kibice Kloppa, którzy odpadli z boiska, choć wszelkie wyczucie zagrożenia zostało zepsute przez klubową mieszankę "Gimme, Gimme, Gimme" Abby.

Jednak po rozpoczęciu meczu Liverpool pokonał długi podziemny tunel tego stadionu – ich podróż była wyświetlana tłumowi przez wielki ekran – można im było wybaczyć, że nagle poczuli się zastraszeni. Z pewnością zaczęli się bać, a Czerwona Gwiazda karmiła się tym strachem.

Mediolan Pavkov podnosi się najbardziej, aby wyprzedzić Red Star (REUTERS)

Prawy obrońca Filip Stojković gromadził publiczność po rozpadzie gry już w trzeciej minucie. On i jego koledzy z drużyny byli pewni siebie i pewni siebie, wszystkiego, co nieładnie i nieporządnie obchodzonego Liverpoolu. Vujadin Savic, ich kapitan, podszedł najbliżej otwieracza, spoglądając z trudem na lewą rękę na turnie.

Noc mogła odbyć się inaczej, gdyby Daniel Sturridge, wybrany przed Roberto Firmino, przerobił wczesną, pozłacaną okazję, zamiast podnieść piłkę z baru. Cel Red Star był widoczny po kombinacji Sadio Mané i Andrew Robertsona po lewej.

Bramka Liverpoolu nie odzwierciedlałaby jednak równowagi gry na początkowych etapach gry, a wkrótce potem Red Star zdobył zasłużoną przewagę. Próba z dystansu El Fardou Ben Nabouhane została tylko sparaliżowana przez Alissona, a na wyniku Pawkov uniknął zawiadomienia, aż kiwał głową do domu.

Był to rodzaj bramkowej bramki. Klopp's Liverpool był kiedyś znany z tego, że padł ofiarą Virgila van Dijka, ale najdroższy obrońca na świecie został pokonany przez ucieczkę Pavkovów z głębi. Adam Lallana wyprzedził napastnika Czerwonej Gwiazdy bez zapewnienia, że ​​inny gracz Liverpoolu może go przyjąć.

Mediolan Pavkov świętuje sekundę dla gospodarzy (Getty)

Oto crescendo, do którego budował Mitic Rajko, tłum wybuchający niskim, triumfalnym wrzaskiem. Zastępca Czerwonej Gwiazdy dołączył do uroczystości na boisku, prowadząc sędzia Antoino Mateu Lahoz, aby przypomnieć mu zachowanie i, prawdopodobnie, to było dopiero 22 minuta.

Jednak Pavkov zadawał dalsze obrażenia przed upływem połowy godziny. Utrata posiadania przez Milnera w środku pola była kosztowna, pozwalając Marko Marinowi szybko zerwać i zwolnić Pavkova. Zdobywca pierwszego trafienia Czerwonej Gwiazdy odgarnął Georgino Wijnalduma, sprawdził jego bieg do środka, a następnie strzelił na jakieś 30 metrów. Alisson, z płaskimi nogami, przesuwał się zbyt późno, by to powstrzymać.

Klopp często wyglądał żarzącym się na linii bocznej podczas ponurej pierwszej połowy i wyraźnie pokazał swoje frustracje podczas przerwy, zastępując Sturridge'a Firmino i zabierając Trenta Alexandra-Arnolda za Joe Gomeza.

Liverpool poprawił się, choćby dlatego, że Red Star dążył teraz do ochrony prowadzenia, a nie do ustanowienia jednego, ale ich gra wciąż była pozbawiona zwykłej płynności i zaśmiecona nierozważnymi błędami, niezależnie od tego, czy Mané dryblował piłkę poza grą gracze ślizgający się po powierzchni pod stopami.

Daniel Sturridge jest zamknięty przez Milos Degenek i Filip Stojkovic (Reuters)

Klopp może spojrzeć na statystyki, zwrócić uwagę na 23 trafienia Liverpoolu na 10 Star Red Star i spróbować obronić występ. Aby to zrobić, byłoby nierozsądne. Ogromna liczba prób nie spowodowała ich braku jakości.

Najlepsza okazja, bar Sturridge'a, przyszła w przerwie i spadła na Mohameda Salaha, który powinien zakończyć swój wyciszony wieczór golem. Próba została jednak rzucona, lekko zdeformowana i łatwo przytrzymana. Nie byłoby nawet pocieszenia.

W ubiegłym roku zdobywcy drugiego miejsca, tegoroczna runda 16 nagle wygląda na bardzo odległą.

Śledź niezależny sport na Instagramie, aby obejrzeć najlepsze zdjęcia, filmy i opowiadania z całego świata sportu.