Juventus wykorzystał porażkę Manchesteru United jako motywację do pokonania AC Milan, ujawnia szef Massimiliano Allegri

Juventus szef Massimiliano Allegri chwalił jego stronę za uczenie się od ich porażki do Manchester United i odpowiadając na zwycięstwo 2-0 AC Milan w niedzielę wieczorem.

W środę strona włoska poniosła stratę 2-1 przeciwko United w Lidze Mistrzów, ale wydawało się, że postawiła to za sobą, gdy weszli Serie A rywale.

Mario Mandzukic poprowadził swoją piątą bramkę w sezonie, zanim Cristiano Ronaldo dodał drugi spóźniony moment, aby przywrócić sześć punktów przewagi Juve na szczycie tabeli Serie A. Allegri określił wynik jako "duży krok naprzód".

"Przegrana z Manchesterem United zrobiła nam dobrze i dzisiejszego wieczoru była to dobra reakcja zespołu" – powiedział na oficjalnej stronie Juve. "Byliśmy nieco zaskoczeni wynikiem w środę, ale chłopcy natychmiast rozpoczęli atak w tej grze.

"Daliśmy karę po kontrataku, który był jedynym czasem Alex Sandro i [Blaise] Matuidi podnieśli się, ale [Wojciech] Szczęsny naprawdę uratował.

"Ta gra jest dużym krokiem naprzód w lidze, ponieważ stworzyliśmy dziewięciopunktową lukę z Interem i wciąż mamy sześć punktów przewagi nad Napoli."

Gra zaczęła się od wysokiego tempa, ponieważ obie drużyny naciskały na otwierającego na wczesnym etapie. Zajęło Juventusowi zaledwie osiem minut, aby przełamać impas, kiedy Mandzukic wzrósł wysoko nad Ricardo Rodriguezem na tylnym słupku, by wyprzedzić Alex Sandro, poza milusińskiego bramkarza, Gianluigi Donnarumma.

Juve przekonali zwycięzców do powrotu Serie Akcja (Getty)

Mandzukic miał szansę strzelić gola, który byłby rzutem karnym, trzy minuty później, ale tym razem piłka była już za rogiem tuż przed nim.

Argentyna international Higuain, która dołączyła Gennaro GattusoMilan został wypożyczony z Juve, by utorować drogę Ronaldo z Realu Madryt, ale w pierwszej połowie z rzutu wolnego obronił Wojciech Szczęsny, który wyrównałby wynik zanim został zwolniony późno.

Juventus wyleciał z bloków w drugiej połowie, a Ronaldo podwoił przewagę Juve'a na dziewięć minut przed końcem, uderzając w odbicia po tym, jak Joao Cancelo został sparowany przez Donnarummę.

Allegri dodał: "W pierwszej połowie moglibyśmy lepiej zorganizować się w posiadanie, w drugim lepiej i bezlitośnie z defensywnego punktu widzenia".

Menedżer AC Milan Gattuso powiedział, że Juve pokazał, że mają "coś więcej niż nas, zarówno fizycznie, jak i indywidualnie".

"Jest wiele pozytywnych aspektów, nawet jeśli robimy rzeczy w połowie teraz" – powiedział na oficjalnej stronie mediolańskiej. "Zespół zmienił się na poziomie postaci, wie, jak cierpieć i pozostać na boisku.

"Ale straciliśmy nieco żywotności i techniki: musimy połączyć obie rzeczy razem."

Śledź niezależny sport na Instagramie, aby obejrzeć najlepsze zdjęcia, filmy i opowiadania z całego świata sportu.