Juve odniósł zwycięstwo, pokonując Lazio z powodu późnej kary Ronaldo

ROMEO (Reuters) – Cristiano Ronaldo przerwał karę w dwie minuty przed czasem, ponieważ prowadzący Serie A, Juventus, wygrali 2: 1 z Lazio, aw niedzielę zdobyli 11 punktów przewagi.

Piłka nożna Piłka nożna – Serie A – Lazio – Juventus – Stadio Olimpico, Rzym, Włochy – 27 stycznia 2019 Juventus "Cristiano Ronaldo świętuje po meczu z Juventusem" Moise Kean REUTERS / Alberto Lingria

Lazio zdominowało pierwszą godzinę i po 59 minutach udało jej się zdobyć bramkę Emre Can. Joao Cancelo awansował do Juve w 74. minucie, cztery minuty po tym, jak został zastępcą.

Portugalczyk również wygrał karę, która pozwoliła jego rodakowi Ronaldo, który nie trafił w meczu z Chievo w ostatnim meczu, aby zdobyć swój 15. gol ligowy w tym sezonie.

Juventus, który ściga ósmy z rzędu tytuł, ma 59 punktów na 63 możliwych, a drugi Neapol ma 48, po remisie 0: 0 w sobotę w Mediolanie.

Lazio zajmuje siódme miejsce, kontynuując swój ponury pojedynek z tak zwanymi dużymi zespołami Serie A – Juventusem, AC Milan, Inter Mediolan, AS Roma i Napoli. W tym sezonie zdobyli tylko jeden punkt w siedmiu meczach przeciwko drużynom z tej grupy.

Bramkarz Juve Wojciech Szczęsny pokonał strzał Luisa Alberta i zaprzepaścił Marco Parolo z doskonałą jednostronną obroną, podczas gdy goście Daniele Rugani usunęli z gry linię Ciro Immobile, a Lazio zdominował pierwszą połowę.

Gospodarze ruszyli naprzód, gdy Luis Alberto skierował swój róg w samo serce Juve, a niefortunny niemiecki pomocnik Can zgiął się, by zagrać piłkę w swoją własną siatkę.

Niedługo potem Immobile wystrzelił ponad barem po uwolnieniu i okazało się, że jest to punkt zwrotny.

Juve nie stanowił zagrożenia, dopóki nie padł niski strzał Paulo Dybali, który został sparowany przez Thomasa Strakosha, a Cancelo wrócił do domu.

Z biegiem czasu Federico Bernardeschi z Juve wysłał niską piłkę do obszaru, a gdy spadł z buta, w momencie, gdy Senad Lulic nawiązał kontakt z ramieniem.

Po zdesperowanych protestach Lazio, Ronaldo wyrzucił karę na dach siatki, aby zapewnić zwycięstwo.