Jurgen Klopp: Dzieci Liverpoolu zagrają w Puchar Anglii z powodu przerwy zimowej

[ad_1]

Czwarta runda Pucharu Anglii
Shrewsbury Town 2 Liverpool 2

Liverpool dostał lekcję pokory od League One Shrewsbury Town zeszłej nocy, gdy mistrzowie Europy zremisowali 2: 2 w czwartej rundzie Pucharu Anglii.

Remis był jedynym rezultatem, którego Jurgen Klopp nie chciał, a nawet porażką, która nie zawiodłaby szefa Reds zbytnio, ponieważ jego drużyna chce bronić swojej korony w Lidze Mistrzów, jednocześnie zdobywając swój pierwszy tytuł w Premier League w 30 lat

Ale dzięki porywającemu powrocie do Shrewsbury Liverpool będzie musiał gościć strój League One na Anfield 4 lutego – spotkanie, które odbędzie się podczas inauguracyjnej przerwy zimowej w Premier League.

Po rozegraniu już 37 meczów w tym sezonie, jeszcze jeden mecz nie jest tym, czego chciał Klopp, gdy zbliża się koniec sezonu biznesowego.

–––––––––––––––––––––––––––––––
Do analizy największe historie sportowe – i a zwięzłe, zrównoważone przejrzyj wiadomości z tygodnia – spróbuj Magazyn Tydzień. Rozpocznij okres próbny już dziś

Ryjówki rosły w zaufaniu

Jednak Klopp został ukarany za samozadowolenie w wystawianiu innego startowego XI niż ten, który w czwartek pokonał Wilki.

Jeden z tych nowicjuszy, Curtis Jones, dał Liverpoolowi prowadzenie w 15 minut, a potem gol samobójczy Donalda Lovea na początku drugiej połowy podwoił przewagę gości.

Zrobione i odkurzone? Nie mniej, bo 16-ty zawodnik trzeciego poziomu angielskiego futbolu strzelił dwa razy w ciągu dziesięciu minut, aby wyrównać wynik.

Oba pochodzą z buta rezerwowego Jasona Cummingsa, pierwsza kara po faulu Yasser Larouci na Josh Laurent, a druga 15 minut od czasu.

Zagraj jeszcze raz, Sam

Klopp spóźnił się z Mohamedem Salahem i Roberto Firmino w desperackiej próbie uniknięcia powtórki, ale Shrewsbury kontynuował lukratywną wycieczkę do Merseyside w przyszłym tygodniu.

„Wyjazd na Anfield jest fantastyczny”, powiedział szef Shrewsbury, Sam Ricketts. „Powiedziałem graczom, że mógłbyś to wygrać, ale założę się, że wszyscy chcieliście pojechać na Anfield, prawda?

„Jest świetny dla kibiców, prezesa i klubu. Może pozyskać nowych graczy lub ulepszyć obiekty, co przyniesie klubowi długoterminowe korzyści. ”

Gratulacje z Klopp – ale dzieci będą się bawić

Klopp był wspaniałomyślny w tym, co musiało być porażką, biorąc pod uwagę sposób, w jaki gospodarze świętowali w ostatnim gwizdku, wraz z fanami, którzy z radością najechali na boisko.

„Nie mamy wystarczająco dużo czasu, aby powiedzieć wszystkie rzeczy, które dzisiaj były nie tak”, odzwierciedla niemiecki. „Ale zasłużone dla Shrewsbury, było to minimum, na które zasłużyli. Gratulacje dla nich. ”

Jednak ze względu na harmonogram zimowej przerwy w Premier League szef Liverpoolu potwierdził, że jego gwiazdy z pierwszej drużyny przegapią powtórkę i że dzieci klubu będą grać. Ponadto trener rezerwowy Neil Critchley będzie w ziemiance i przejmie zespół.

Klopp powiedział BBC: „Już dwa tygodnie temu powiedziałem chłopcom, że będziemy mieli przerwę zimową, co oznacza, że ​​nas tam nie będzie. Nie możesz postępować z nami tak, jakby nikt się tym nie przejmował. Wiem, że to nie jest zbyt popularne, ale tak to widzę.

„Premier League poprosiła nas o uszanowanie przerwy zimowej. To co robimy. Jeśli FA tego nie przestrzega, nie możemy tego zmienić. Nie będzie nas tam.

„Musimy szanować dobro graczy. Potrzebują odpoczynku. Potrzebują odpoczynku psychicznego, fizycznego i na tym właśnie polega przerwa zimowa. Musieliśmy podjąć te decyzje wcześniej, ponieważ ci chłopcy mają rodziny. ”

Manchester rywalizuje bezpiecznie

Dwa kluby Manchesteru zrobiły to, czego Liverpool nie osiągnął, i przeszły do ​​piątej rundy, odsuwając na bok słabszą opozycję.

Manchester City pokonał Fulham 4: 0 w wykonaniu godnym posiadaczy. Dwie bramki strzelił Gabriel Jesus, ale menedżer Pep Guardiola nie był pod wrażeniem, że tylko 39 000 z 55 000 miejsc w Etihad było zajętych.

„Mam nadzieję, że w następnym meczu przeciwko [Manchester] Zjednoczony [on Wednesday], nasi fani mogą przyjść i zapełnić stadion ”- powiedział. „Mam nadzieję, że będą nas bardziej wspierać”.

Sześć najlepszych

Mecz przeciwko United jest środowym drugim etapem półfinału Pucharu Carabao, a Czerwone Diabły rozgrzały się do starcia 6: 0 uderzeniem Tranmere Rovers.

Pięć bramek padło w pierwszej połowie, ale nie przeszkadzało to fanom United w wyrażaniu gniewu podczas piosenki prowadzonej przez rodzinę Glazer.