Jezus wysyła top Manchester City, gdy Spurs opuszczają go późno

Miasto z powrotem na szczycie, gdy Jezus dwukrotnie pochłania Everton

LONDYN (Reuters) – Gabriel Jesus strzelił dwa gole w wygranym 3: 1 meczu Manchesteru City z Evertonem na stadionie Etihad w sobotę, gdy mistrzowie w pełni wykorzystali bezczynność Liverpoolu, aby powrócić na szczyt Premier League.

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Manchester City v Everton – Stadion Etihad, Manchester, Wielka Brytania – 15 grudnia 2018 Manchester City Gabriel Jesus strzeli drugi gol REUTERS / Andrew Yates

Zwycięstwo gospodarzy zostało przypieczętowane uderzeniem Raheem Sterling, gdy City szybko wyrzuciło z siebie wspomnienia z ubiegłotygodniowej porażki w Chelsea, aby przesunąć dwa punkty w stosunku do niepokonanej strony Juergena Kloppa, który w niedzielę zagra z Manchesterem United.

Tottenham Hotspur był jedyną drużyną z pierwszej piątki, w której grał Burnley 1: 0 z kontratakiem Christian Eriksen, a Wolverhampton Wanderers, Crystal Palace, Newcastle United, Watford i West Ham United również wygrywali.

Była dobra wiadomość dla Manchesteru City z powodu kontuzji kolana Kevina De Bruyne'a, który grał 15 minut jako zastępca drugiej połowy w swojej pierwszej grze przez sześć tygodni.

Sergio Aguero również powrócił na ławkę po problemach z udami, chociaż Jezus udowodnił, że jest doskonałym zastępcą z ostrym lewą nogą w 22. minucie i 50. minucie od rozpoczęcia pierwszego gola w Premier League od sierpnia.

City Guard Pep Guardiola był zachwycony występem Brazylijczyka. "Pokazał walkę i osobowość, jest młodym zawodnikiem i musi poprawić wiele rzeczy. To jest dobre dla jego zaufania "- powiedział Hiszpan.

Guardiola, którego drużyna ma 44 punkty w 17 meczach, podczas gdy Liverpool ma 42 z 16, powiedział, że nie może się doczekać, aby zagrać w niedzielny mecz na Anfield. "Tak, to fajna gra do obejrzenia" – powiedział.

Na stronie Wembley, strona Burnleya zainspirowana przez bramkarza Joe'a Hart'a, myślała, że ​​zdobyli punkt o imponująco wytrzymałym występie, który frustrował Spurs.

Jednak Eriksen, który wyszedł z ławki w 65. minucie, w końcu znalazł sposób na pokonanie byłej reprezentacji Anglii w dogrywce, aby zabezpieczyć trzy punkty.

"Za każdym razem, gdy przyjdziesz, chcesz wywrzeć wpływ. Zdobywanie dodatkowego czasu było wyjątkowo miłe "- powiedział Eriksen.

Wilki pokonały Bournemouth 2: 0 z bramkami Raul Jimeneza i Ivana Cavaleiro, aby po raz trzeci od 1980 roku wygrać trzecią z rzędu grę z najwyższymi lotami i zająć siódme miejsce.

Menedżer Wilków Nuno Espirito Santo był zachwycony sposobem, w jaki jego strona walczyła z żywiołami w mroźny dzień w całej Anglii.

"W taką pogodę, z wiatrem, zimnem i deszczem, a także z Bournemouth – jestem bardzo dumny. Zrobiliśmy fantastyczną robotę ", powiedział.

Obie strony nigdy wcześniej nie spotkały się na tym poziomie, ale wynik rzadko był wątpliwy, a Bournemouth kontynuowało spadek po stracie szóstej gry z siedmiu.

Pod nimi, Cardiff City pozostaje w golu w meczu spadkowym po przegranej 3-2 w Watford, meczu uświetnionego przez wspaniałego otwieracza z domu gospodarzy Gerardem Deulofeu, który przemknął obok dwóch obrońców w polu, po czym wykonał świetny rzut obok bramkarza Neil Etheridge.

Portugalski młody chłopak z Watford, 19-letni Domingos Quina, strzelił swojego pierwszego gola w Premier League, zanim Cardiff pokonał dwie bramki w ciągu ostatnich 10 minut, ale nie był w stanie powstrzymać drużyny domowej wygrywając swój pierwszy mecz ligowy w siódemce.

Crystal Palace w końcu złamał klątwę, że nie może wygrać bez talizmanicznego skrzydłowego Wilfrieda Zahy, który pokonał Leicester City 1: 0.

Londyńczycy, którzy ostatni raz wygrywali bez zawieszonej Zahy we wrześniu 2016 roku, poprosili Luka Milivojevic, aby podziękowała za zwycięstwo, które wyprowadzi ich ze strefy spadkowej.

Pokaz slajdów (8 obrazów)

Newcastle również zwiększyło szanse na przetrwanie dzięki oportunistycznemu zwycięstwu 1: 0 w zmagającym się z Huddersfield Town. Salomon Rondon strzelił jedynego gola z kontrataku w drugiej połowie.

"Przeciwko drużynie tak blisko nas w tabeli i zdobyciu trzech punktów, było to dobre osiągnięcie", powiedział menedżer Newcastle Rafa Benitez.

Fulham pozostaje na dole, po przegranym 2: 0 u siebie z odrodzonym West Ham United, który wygrał cztery kolejne mecze ligowe po raz pierwszy od czterech lat. Robert Snodgrass i Michail Antonio strzelili gole.

Zgłaszanie przez Neila Robinsona; Edycja: Ian Chadband i Clare Fallon