Jezus trafia hat-trick jako szalejące Man City zmiażdżył Szachtar 6: 0

MANCHESTER, Anglia (Reuters) – Gabriel Jesus trafił hat-tricka, w tym dwie kary, ponieważ Manchester City zbliżył się do fazy pucharowej Ligi Mistrzów po tym, jak w środę zgniótł 6: 6 z Szachtarem Donieck na stadionie Etihad.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Mistrzów – Faza grupowa – Grupa F – Manchester City – Szachtar Donieck – Stadion Etihad, Manchester, Wielka Brytania – 7 listopada 2018 Gabriel Jesus z Manchesteru City strzeli czwarty gol z miejsca karnego REUTERS / Darren Staples

Rezultat pozostawił City w wąskim gardle z ostatnich 16, jako liderów grupy F z dziewięcioma punktami, trzy przed drugim z kolei Olympique Lyon, który zwrócił 2-2 z Hoffenheimem.

Niemcy zajmują trzecie miejsce w trzech punktach, podczas gdy Shakhtar są na dole, a City zarezerwuje miejsce w kolejnej rundzie z wygraną lub remisiem w Lyonie 27 listopada.

"Niestety nie zakwalifikowaliśmy się, ale jesteśmy tak blisko i będziemy starali się utrzymać ten poziom. Może to pomoże nam utrzymać koncentrację "- powiedział menedżer City Pep Guardiola.

Zespół Hiszpana po prostu niszczy przeciwników i strzelił 19 goli w ostatnich czterech meczach u siebie we wszystkich rozgrywkach.

Nawet z argentyńskim napastnikiem Sergio Aguero na ławce i rozgrywającym pomocnika Kevinem de Bruyne doznał kontuzji, byli po prostu zbyt silni dla Szachtara.

Riyad Mahrez otworzył 13-minutowy otwieracz, bawiąc się obroną Szachtara przed swoją niską piłką, po czym cel został obrócony przez kapitana Davida Silvę.

Zespół Guardioli, który w niedzielę zwyciężył 6: 1 nad Southampton w Premier League, podwoił przewagę w 24 minucie po komicznej bramce, która sprawiła, że ​​goście z niedowierzaniem kręcili głowami.

Raheem Sterling wpadł na pole karne i upadł, nie kontaktując się ani nawet nie rzucając wyzwania, po tym, jak wbił nogę w ziemię, próbując chipa. Węgierski sędzia Viktor Kassai nie mógł wyraźnie zobaczyć tego incydentu, gdy przyznawał rzut punktowy, a brazylijski Jesus trafił do domu.

Obaj menedżerowie powiedzieli po meczu, że sędzia popełnił błąd, śmiejąc się z szefem Shakhtara Paulo Fonsecą, który określił tę decyzję jako "śmieszną".

Sterling powiedział, że przeprosił urzędnika, ale choć może się wstydzić oglądać tę powtórkę w telewizji, będzie czerpać ogromną przyjemność z tego, co nastąpi później.

Skrzydłowy Anglii strzelił wspaniałą bramkę trzecią po tym, jak opuścił dwóch obrońców Szachtara, gdy ten wyleciał z pola pomocy, a następnie pokonał Andrija Piatova z pięknym strzałem w róg bramki.

Jezus dodał czwartą w 72. minucie, ponownie z miejsca karnego, po tym jak Taras Stepanenko sprowadził Davida Silvę do pudła, zanim Mahrez zakończył dobrze przeprowadzony kontratak sześć minut przed końcem.

Mahrez ustawił Jezusa na hat-tricka, perfekcyjną piłkę, pozwalającą brazylijczykowi dostarczyć zręczny żeton nad Pyatovem i na bramkę.