Jet-setting substitute pomaga Cruzeiro Lift Copa do Brasil

[ad_1]

SAO PAULO (Reuters) – Urugwajczyk Giorgian de Arrascaeta strzelił kilka godzin po powrocie z międzynarodowych obowiązków, aby pomóc Cruzeiro zdobyć szósty triumf Copa do Brasila, wygrywając w środę z Corinthianami 2: 1.

Piłka nożna Piłka nożna – Copa do Brasil – Corinthians przeciwko Cruzeiro Finals Druga noga – Arena Corinthians Stadium, Sao Paulo, Brazylia – 17 października 2018 Cruzeiro's Giorgian de Arrascaeta świętuje zdobycie drugiego gola. REUTERS / Leonardo Benassatto

Gol dał zespołowi Belo Horizonte zwycięstwo w wygranym 3-1, po tym, jak w zeszłym tygodniu pokonał w pierwszym meczu 1: 0 u siebie.

Piłka nożna Piłka nożna – Copa do Brasil – Corinthians kontra Cruzeiro Finals Druga noga – Arena Corinthians Stadium, Sao Paulo, Brazylia – 17 października 2018 Piłkarze Cruzeiro świętują po zakończeniu meczu. REUTERS / Paulo Whitaker

Atakujący pomocnik de Arrascaeta zagrał we wtorek 45 minut straty 4-3 Urugwaju do Japonii, po czym wskoczył do samolotu na 25-godzinny lot do Sao Paulo.

Doszedł do siebie jako zastępca drugiej połowy z wynikiem wyrównanym na 1-1 i wykonał decydujący rzut z dziewięcioma minutami, pokonując długość pola i kończąc znakomity kontratak, kończąc bramką bramkarza Cassio.

Cruzeiro podjął prowadzenie po 28 minutach dzięki Robinho, który strzelił do domu przez grupę obrońców z Corinthians po tym, jak 20-metrowa jazda Hernana Barcos odbiła się od słupka.

Pokaz slajdów (2 obrazy)

Koryntianie wycofali się z gry w 10 minut do drugiej połowy dzięki karom przyznanym z pomocą asystenta Video Assistant. Thiago Neves został uznany za potkniętego przez Ralfa i Jadsona z zimną krwią.

VAR działał przeciwko Corinthians 14 minut później, gdy Pedrinho zobaczył swój spektakularny 25-metrowy strajk kredą z powodu wcześniejszego naruszenia.

Środową wygraną był drugi z kolei tytuł Copa do Brasil Cruzeiro, który sprawił, że drużyna była jedyną drużyną z sześcioma zwycięstwami.

"Nikt nigdy nie zdobył tego tytułu dwa razy z rzędu, jestem tak szczęśliwy, że mogę być jego częścią", powiedział obrońca Cruzeiro, Leo.