Jesienią międzynarodówki: Irlandia szaleje przeciwko Włochom w Chicago

Irlandia fullback Jordan Larmour strzelił hat-tricka z prób i zablokowania Tadhga Beirne'a 2, gdy drużyna Joe Schmidta pokonała w sobotę Włochy 54-7 w Chicago.

Schmidt wysłał eksperymentalną drużynę, w której brakowało wielu graczy, którzy wygrali Grand Slam Sześciu Narodów w tym roku, a Włosi sprawili, że było ciężko w początkowej fazie, pomimo tego, że Beirne pierwszy raz spróbował w trzeciej minucie.

Scrumhalf Luke McGrath, środkowy Garry Ringrose i zastępczy prostytutka, Sean Cronin, wyruszyli do Irlandii, a Joey Carbery dodał pięć konwersji, a Ross Byrne dwa jako Irlandczyk prowadzący 14-7 w przerwie przed rozpoczęciem zamieszek w drugiej połowie.

Włochy były na początku odporne, ale ich obrona trwała tak długo (Getty)

Kapitan reprezentacji Włoch, Michele Campagnaro, przechwycił niezadowalającą bramkę Rhysa Ruddocka i wyruszył na pierwszą połowę meczu z Włochami, który został nawrócony przez Carlo Canna, ale Irlandczycy okazali się zbyt silni w drugim okresie, kiedy wyruszyli na wielką wygraną.

Larmour użył swojego chrapliwego tempa i wykonał nogą, aby ustawić McGratha na drugą próbę Irlandii w 32. minucie upośledzonej pierwszej połowy.

Wypróbowanie Campagnaro tuż przed przerwą dało Włochom nadzieję, ale kiedy Beirne przeszedł na drugą próbę trzy minuty do drugiej połowy, zwiastował początek 40 punktów bez odpowiedzi od Irlandczyków.

"Wiedzieliśmy, że czasami jesteśmy niedokładni i nie znamy tempa, wiedzieliśmy, że chcemy podnieść tempo w drugiej połowie", powiedział kapitan Irlandii Ruddock.

Włochy nie zdołały sprzeciwić się swojej dominującej opozycji w Chicago (Getty)

Zmiękczona przez siniaczącą pierwszą połowę i utrudniona przez niedokładne przemijanie i słaby atak, Włosi mieli problemy z wypełnieniem dziur w swoich liniach defensywnych, a irlandzkie plecy rozlały się niemal do woli.

Campagnaro miał passę wybraną przez Larmoura, który popędził bez przeszkód, by zdobyć czwartą próbę Irlandii, a Cronin spasował, by wykończyć Włochów na piętach.

Irlandzkie plecy przejęły władzę, a Ringrose przyciągnął dwóch obrońców, aby uwolnić Larmoura od lewego skrzydła, po czym pokonał się w przeciwległym kącie.

Larmour dodał swoją trzecią w ostatniej minucie, rozbijając lewe skrzydło, aby ukończyć hat-trick i chwycić mężczyznę w meczu.