Jabeur zmierzy się z testem Kasatkiny w moskiewskim starciu na tytuł

(Reuters) – Qualifier Ons Jabeur walczył obok Anastasija Sevastowej 6-3 3-6 6-3 w półfinałach Pucharu Kremlu w piątek, aby osiągnąć swój pierwszy finał WTA, gdzie spotkała się z lokalną nadzieją Darią Kasatkina.

Tenis – US Open – Nowy Jork, USA – 31 sierpnia 2017 r. – CoCo Vandeweghe z USA świętuje wygraną w drugim meczu rundy z Ons Jabeur z Tunezji. REUTERS / Andrew Kelly

Tunezyjski Jabeur, grając w siódmym meczu tego wydarzenia, strzelił 45 zwycięzców i miał pięć przerw, aby przetrwać na świecie 11 w godzinę i 38 minut w Moskwie.

"To naprawdę niesamowite i jestem naprawdę szczęśliwy. Dałem to wszystko dzisiaj i nie było to łatwe, ponieważ gra naprawdę dobrze ", powiedział przed nagraniem podziękowania wielu rodakom w tłumie.

"Cieszę się, że Tunezyjczycy są tutaj. Pomogli mi do końca, ponieważ było to trochę trudne. "

Kasatkina Rosji zakończyła bieg Britona Johanna Konta, wygrywając 6-4 6-3, aby osiągnąć drugi z rzędu finał turnieju.

Kasatkina przegrała zeszłoroczną rywalizację o tytuł z Julią Goerges, ale 21-latka będzie pewna, że ​​weźmie udział w swoim drugim spotkaniu z Jabeurem, którego pokonała na olimpiadzie w Rio od samego początku.