Izrael to nie kubki, trener Szkocji Alex McLeish opowiada wściekłym zwolennikom po porażce Ligi Narodów

Alex McLeish Upierał się, że Izrael nie jest "kubkiem" po przegranej w lidze szkockiej 2-1 na stadionie Sammy Ofer w czwartkowy wieczór.

Charlie MulgrewKara po 25 minutach dała gościom niezasłużoną przewagę w Hajfie i nie było niespodzianki, gdy gospodarze, 94. miejsce w rankingach FIFA, awansowali w 51. minucie, pomocnik Dor Peretz wymyślił karę za barkę na Steven Naismith. z wykończeniem bliskiego zasięgu.

Sytuacja w Szkocji pogorszyła się w 61. minucie, kiedy obrońca John Souttar został odesłany za odebranie drugiej z dwóch żółtych kartek przed obrońcami. Kieran Tierney odwrócił piłkę od Berama Kayala obok Allana McGregora z 15 minutami przed końcem.

Było to drugie zwycięstwo Izraela w 11 meczach – pierwszy z bossów, Andreasa Herzoga – ale wyzywający McLeish powiedział: "Czy kiedykolwiek mówiliśmy, że jesteśmy na poziomie, na którym powinniśmy kwalifikować się do dużych turniejów?" Nie mówiliśmy tego.

"Wiemy, że staramy się budować zespół, który może wygrywać i zdobywać punkty konsekwentnie, a my wciąż nie jesteśmy na tym poziomie, staramy się budować w tym kierunku, nikt z nas, trenerzy nie oglądają gier, pomyślał, że to dobra, zła drużyna.

Szkocja jest teraz na poziomie z Izraelem i Albanią w grupie C1 po dwóch meczach (Getty)

"Mają tam dobrych graczy. [Manus] Dabbur jest sprytny, kilka fauli Johna Souttara, który oszukał sędziego w obu wyzwaniach, dostał miękką rezerwację, pierwszą, a następnie wysyłkę. Są to doświadczeni gracze w europejskiej piłce nożnej. Nie myśl, że to kubki, a my powinniśmy ocierać podłogę.

Kapitan reprezentacji Szkocji, Andy Robertson, zrozumiał frustrację armii tartan, która wygrała ich na koniec, informując o oficjalnym koncie Twittera na Scottish Football Association: "Nie byliśmy wystarczająco dobrzy, dlatego stworzyli szanse.

"Nie wykazując braku szacunku, sprawiliśmy, że wyglądają na lepszą drużynę niż oni, ponieważ jeśli możemy grać o wiele lepiej – tak jak w pierwszych 15-20 minutach – nie mają tak wielu szans.

"Zejście do 10 ludzi, było wbrew murom i naprawdę nie mogliśmy wyjść. To była jedna z tych nocy, kiedy tak wiele rzeczy poszło nie tak.

"Fani wygwizdali nas z parku, co jest zrozumiałe z powodu naszego występu. Dostaję to i możemy ich przeprosić, ale jestem pewny, że nie będzie to dla nich zbyt wiele".

Śledź niezależny sport na Instagramie, aby obejrzeć najlepsze zdjęcia, filmy i opowiadania z całego świata sportu.